Խորհրդարանականները Տավուշում հետևել են սահմանազատված հատվածների ամրաշինական աշխատանքներին
Հայաստանի Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները Տավուշի մարզում հետևել են սահմանազատված հատվածների ամրաշինական աշխատանքներին։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունը։
Նշվում է, որ Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը խորհրդարանական գործընկերների հետ պարբերաբար այցեր է իրականացնում Հայաստանի անվտանգության համար ռազմավարական նշանակության հատվածներ:
Հուլիսի 5-ին էլ Անդրանիկ Քոչարյանի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունն այցելել է Տավուշի մարզի Ոսկեպար-Կիրանց հատված, որտեղ Ադրբեջանի հետ սահմանի սահմանազատումից հետո իրականացվում են ամրաշինական աշխատանքներ։
«Ոսկեպար-Կիրանց արդեն սահմանազատված հատվածով հստակ ամրագրվում է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման գործընթացը մեկնարկել է, իսկ այստեղից սկսվում են անհերքելի հայկական տարածքները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Парламентарии ознакомились с ходом фортификационных работ на демаркированных территориях Тавуша
Члены постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Национального Собрания Армении ознакомились с фортификационными работами на демаркированных территориях Тавушской области.
Сообщеает управление по связям с общественностью и коммуникациям НС Армении.
Отмечается, что председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян вместе с коллегами-парламентариями регулярно посещает территории, имеющие стратегическое значение для безопасности Армении.
5 июля парламентская делегация во главе с Андраником Кочаряном посетила участок Воскепар-Киранц Тавушской области, где после демаркации границы с Азербайджаном ведутся фортификационные работы.
"Уже демаркированный участок Воскепар-Киранц ясно подтверждает, что процесс демаркации между Арменией и Азербайджаном начался, и здесь начинаются неоспоримые армянские территории", - говорится в сообщении.