ՔՊ-ի կողմից իրականացվող ավանդական տեխնոլոգիա է` հանձնումը ներկայացնել հաղթանակ․ Տիգրան Աբրահամյան
Այսպես կոչված սահմանային ճշգրտումները «օդում թողելուց» և միակողմանի զիջումներից հետո, ՔՊ-ն տարբեր խմբերով վոյաժներ է անում Տավուշի հանձնված ուղղություններով, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը;
«ՔՊ-ի կողմից իրականացվող ավանդական տեխնոլոգիա է` հանձնումը, տապալումը, զիջումը ներկայացնել հաղթանակ ու դա անել այնպիսի ոգևորությամբ, կարծես, մեծ լավություն են արել հայ ժողովրդին:
Նույնիսկ այդ ֆոնը ստեղծելու դեմքերը պատահական չեն ընտրվում` քպ-ին «չեստ տվող» համազգեստավորներից մինչև վարկաբեկված պերսոնաժներ:
Երբ այդ ամենը ֆիլտրում ես` տակը մնում են հող, ունեցվածք, անվտանգություն կորցրած մարդիկ և խաբված հասարակություն/.-գրել է պատգամավորը;

Тигран Абрамян: Это традиционная технология, применяемая ГД — представить капитуляцию как победу
После односторонних уступок и «оставив в воздухе» так называемую корректировку границ, ГД разными группами  совершает вояжы по уступленным направлениям Тавуша, написал на своей странице в Facebook секретарь фракции НС «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Это традиционная технология, применяемая "Гражданским договором", — представить капитуляцию, провал, уступку как победу и делать это с таким воодушевлениемм, как будто они оказали большую услугу армянскому народу.
Даже лица для создания этого фона выбираются не случайно: от тех, кто в военной форме «отдают честь» ГД, до дискредитированных персонажей.
Если все это отфильтровать, остаются люди, потерявшие землю, собственность, безопасность и обманутое общество»,- написал депутат.