Փաշինյանն ընդունել է Նիդերլանդների Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի պատվիրակությանը:
Վարչապետը գոհունակությամբ նշել է, որ Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև բազմաոլորտ համագործակցությունը վերջին ժամանակաշրջանում կրում է դինամիկ բնույթ և ընդգծել այդ երկրի դերը ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման գործում: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է երկկողմ միջխորհրդարանական համագործակցությունն ու երկխոսությունը, այդ թվում՝ տարբեր միջազգային հարթակներում: Վարչապետը նշել է նաև Նիդերլանդների արդյունավետ աջակցությունը մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ առաջմղման ուղղությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են ինչպես երկկողմ հարաբերություններին, այնպես էլ ՀՀ-ԵՄ համագործակցության զարգացման օրակարգին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրների լուծման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին: Այս առումով վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է միջազգային հանրության շարունակական աջակցությունը:

Пашинян принял делегацию Палаты представителей Королевства Нидерландов
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию Постоянной комиссии Палаты представителей Королевства Нидерландов по внешним отношениям.
Премьер-министр с удовлетворением отметил, что многопрофильное сотрудничество между Арменией и Нидерландами в последнее время носит динамичный характер, а также подчеркнул роль этой страны в развитии отношений Армения-ЕС. Никол Пашинян подчеркнул важность двустороннего межпарламентского сотрудничества и диалога, в том числе в рамках различных международных площадок. Премьер-министр также отметил эффективную поддержку Нидерландов в продуктивной реализации демократических реформ в нашей стране.
Собеседники обсудили вопросы двусторонних отношений, а также повестки развития сотрудничества Армения-ЕС. Были затронуты мирный процесс между Арменией и Азербайджаном, шаги по решению гуманитарных проблем вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха. В этом контексте премьер-министр Пашинян подчеркнул важность постоянной поддержки со стороны международного сообщества.