ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին աջակցելու նպատակով գործարկվել է bnakavayr.am հարթակը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի կողմից գործարկվել է bnakavayr.am հարթակը։
Այն ծառայում է Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի հանրայնացման և ծրագիրը շահառուներին մատչելի  ներկայացնելուն։
Հարթակում ներկայացված են տեղահանված անձանց բնակարանային ապահովման ծրագրի մանրամասները, անհրաժեշտ պայմանները, դիմելու կարգը, ինչպես նաև՝ մանրամասն տեղեկատվություն բոլոր այն բնակավայրերի վերաբերյալ, որտեղ ծրագրի շրջանակներում բնակարան գնելու կամ կառուցելու դեպքում պետությունը տրամադրելու է արտոնյալ աջակցություն։
Հարթակում ինտերակտիվ քարտեզի և բնակավայրերի մասին առանձին էջերի միջոցով ներկայացված են աջակցության ծրագրում ընդգրկված  այն 390 բնակավայրերը, որտեղ ծրագրով առավել աջակցություն է նախատեսված  բնակարան/տուն գնելու կամ կառուցելու համար։
Բնակավայրերի մասին առանձին էջերում մանրամասներ կան  առկա ենթակառուցվածքների, կրթական-մշակութային նշանակության հաստատությունների, ինչպես նաև՝ տնտեսական, գյուղատնտեսական նշանակության ռեսուրսների մասին։
Bnakavayr.am-ում շահառուները կարող են ծանոթանալ բնակարանային ապահովման ծրագրի պայմաններին, անմիջապես անցնել կայք և լրացնել ծրագրից օգտվելու համար անհրաժեշտ դիմումը։

С целью поддержки насильственно депортированных из Нагорного Карабаха лиц запущена платформа bnakavayr.am
Центр общественных связей и информации аппарата премьер-министра Республики Армения запустил платформу bnakavayr.am.
Платформа призвана служить популяризации программы государственной поддержки по обеспечению жильем насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха семей и обеспечения доступности программы для бенефициаров.
На платформе представлены подробности программы обеспечения депортированных лиц жильем, необходимые условия, порядок подачи заявления, а также подробная информация обо всех населенных пунктах, где в рамках программы государство окажет льготную поддержку в случае покупки или строительства жилья.
Посредством интерактивной карты и отдельных страниц населенных пунктов платформа представляет 390 поселений, где программа оказывает наибольшую поддержку при покупке или строительстве квартиры/дома.
Отдельные страницы о населенных пунктах содержат подробную информацию о существующей инфраструктуре, образовательных и культурных учреждениях, а также экономических и сельскохозяйственных ресурсах.
На bnakavayr.am бенефициары могут ознакомиться с условиями программы жилищного обеспечения, перейти непосредственно на сайт и заполнить заявку, необходимую для пользования программой.