Նոր մանրամասներ՝ ՔՊ գրասենյակի մոտ տեղի ունեցած միջադեպից
Հուլիսի 9-ին ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնում օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ Էրեբունու փողոցի շենքերից մեկի մոտ մի երիտասարդ կրակոցներ է արձակել, և վիրավոր քաղաքացի կա:
Երևան քաղաքի վարչության և էրեբունու բաժնի քրեական հետախույզները համատեղ միջոցառումներով պարզել են, որ ժամը 18.30-ին հիշյալ երիտասարդը կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանել է մեկ այլ երիտասարդի հետ և նրա ուղղությամբ արձակել կրակոցներ:
Տեսանկարահանող սարքերի ուսումնասիրությամբ պարզվել են կատարվածի որոշ հանգամանքներ, իսկ դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 2 պարկուճ:
Ժամը 19.05-ին ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ սրունքի հրազենային վիրավորումով բուժօգնության է տեղափոխվել Նոր Արեշի բնակիչ 27-ամյա երիտասարդ:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ժամը 18.30-ին հիվանդանոց տեղափոխվածի հետ վիճաբանել և նրա ուղղությամբ ատրճանակով կրակոցներն արձակել է նույն թաղի բնակիչ 25-ամյա երիտասարդը: Ոստիկանության Էրեբունու բաժնի քրեական հետախույզները հետագա միջոցառումների արդյունքում ժամը 19.40-ին Նոր Արեշի 44-րդ փողոցում նրան հայտնաբերել, մարմնական վնասվածք պատճառելու և ապօրինի զենք պահելու համար ձերբակալել ու ներկայացրել են բաժին: Բաժնում նրա գոտկատեղից ընկել է ատրճանակ:

Новые подробности инцидента возле офиса партии «Гражданский договор»
Молодой мужчина открыл стрельбу у здания на улице Эребуни, есть пострадавший. Инцидент произошел накануне, 9 июля. Об этом сообщает пресс-служба полиции Армении.
Сотрудники угрозыска из столичного управления выяснили, что в 18:30 упомянутый молодой человек вступил в спор с неким парнем, возникший на бытовой почве, и выстрелил в него.
При изучении записей с камер видеонаблюдения прояснились ряд обстоятельств случившегося. А при осмотре места происшествия были обнаружены две гильзы.
Около 19:05 из медцентра "Эребуни" в центр оперативного управления полиции поступило сообщение о том, что к ним с огнестрельным ранением в голень поступил 27-летний парень, проживающий в квартале Нор Ареш.
В результате принятых мер установлено, что в госпитализированного из пистолета стрелял 25-летний житель того же района.
Сотрудники полиции разыскали его на 44-й улице в квартале Нор Ареш. За причинение телесных повреждений и незаконное хранение оружия он был задержан и доставлен в отдел, где у него из-за пояса выпал пистолет.