Ադրբեջանը Չինաստանի հետ համաձայնագիր է կնքում, էս մարդիկ նստել Հայոց պատմություն, Հայաստանի պատմություն են խոսում. Բագրատ Սրբազան
11/07/2024 19:55
Երեք համալսարան ավարտած լինելով, ինձ համար դժվար է մեկնաբանել այնպիսի դատարկաբանություն, որը մտքի թռիչքի գերագույն աստիճանն է, պետք է չորրորդ համալսարանն էլ ավարտեմ, որ կարողանամ մեկնաբանել, Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բագրատ Սրբազանը՝ պատասխանելով Հայոց պատմությունը Հայաստանի պատմությամբ փոխարինելու վերաբերյալ հարցին։
«Հայոց պատմությունը Հայաստանի պատմությամբ փոխարինելն ու դա հռչակել ահռելի մեծ գործ, սա այն իմաստազրկված նկարագիրն է, որ ինքն ու իրենք ունեն։
Ադրբեջանը Չինաստանի հետ համաձայնագիր է կնքում, էս մարդիկ նստել Հայոց պատմություն, Հայաստանի պատմություն են խոսում»,-ասել է Սրբազանը։

Азербайджан подписывает соглашение с Китаем, эти люди садятся и говорят об Истории Армении, армянской истории — Баграт Србазан
Окончив тр вуза, мне сложно комментировать такую ​​чушь, которая является высшей степенью полета мыслии, мне нужно закончить четвертый университет, чтобы суметь комментировать, - заявил Баграт Србазан журналистам во дворе церкви Св. Анны, отвечая на вопрос о замене истории Армении армянской историей.
«Заменить историю армян историей Армении и объявить ее огромной задачей – это бессмысленное описание, которое у него и у них есть.
Азербайджан подписывает соглашение с Китаем, эти люди говорят об истории Армении, армянской истории", - сказал Србазан.