ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններն աչք են փակում այս իշխանությունների ապօրինությունների վրա. Գագիկ Մինասյան (տեսանյութ)
11/07/2024 12:05
Այսօր դատարանը քննելու է Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոցը փոխելու հարցը։
ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Գագիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ 2018 թվականին իշխանության են եկել մարդիկ, ովքեր օրենքը մի կողմ են դրել։
«Իրենք էին ասում, որ չկա որևէ մի դատավոր, ով իրենց կամքը չկատարի։ Եվ իրենք դա այսօր անում  են իրենց գործով։ Բացի դրանից, դիվանագիտական այն կառույցները, որոնք հավատարմագրված են Հայաստանում՝ դեսպանատների մակարդակով, իրենք աչք են փակում այն ապօրինությունների վրա, որն իրականացվում է Հայաստանում, այդ թվում՝ նաև դատական համակարգում։ Այս  ամիսների ընթացքում, երբ Արմեն Աշոտյանը կալանավորված է, դատական նիստերում հայտնի դարձավ, որ ամբողջ գործը ոտքից գլուխ կարված է։ Եվ սա իր էությամբ քաղաքական է, այստեղ քրեական ոչինչ չկա»,- նշեց նա։

Аккредитованные в Республике Армения послы закрывают глаза на беззакония этих властей — Гагик Минасян
11/07/2024 12:13
Сегодня суд рассмотрит вопрос об изменении меры пресечения Армену Ашотяну.
Бывший депутат от РПА Гагик Минасян сообщил журналистам, что в 2018 году к власти пришли люди, которые игнорируют закон.
«Они сами говорили, что нет судьи, который не выполнял бы их волю. И они делают это в своей работе сегодня. Кроме того, те дипломатические структуры, аккредитованные в Армении на уровне посольств, закрывают глаза на происходящие в Армении беззакония, в том числе в судебной системе. За те месяцы, пока Армен Ашотян находился под стражей, на судебных заседаниях стало известно, что это дело полностью сфабриковано. И это носит политический характер, здесь нет ничего криминального», - отметил он.