Զորացրված զինծառայողները տաքսիով են ուղևորվելիս եղել. վիրավորներից 2-ի վիճակը ծանր է. նոր մանրամասներ՝ ողբերգական վթարից
11/07/2024 13:59
Հուլիսի 11-ին՝ ժամը 11-ի սահմաններում, Երևան-Մեղրի ճանապարհրի 175 կմ հատվածում՝ Գորայք բնակավայրի մոտ, վթարի է ենթարկվել «Միցուբիշի Գրանդիս» մակնիշի քաղաքացիական ավտոմեքենա, ինչի հետևանքով տեղում մահացել են երկու անձ, իսկ 5-ը տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են բուժհաստատություններ, այս մասին հաղորդում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Նախնական տվյալներով՝ զորացրված զինծառայողները տաքսի ավտոմեքենայով ուղևորվելիս են եղել Երևան քաղաքի ուղղությամբ։
Մահացածներից մեկը վարորդն է, մեկը՝ ուղևորներից մեկը։ Նախնական տվյալներով՝ բուժհաստատություն դիմած անձանցից 2-ի վիճակը ծանր է, երկուսինը՝ միջին ծանրության, մեկինը՝ բավարար։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով։

Демобилизованные военнослужащие ехали на такси: Двое пострадавших находятся в тяжелом состоянии — новые подробности трагического происшествия
11/07/2024 14:19
11 июля около 11 часов на 175-километровом участке дороги Ереван-Мегри, недалеко от поселка Горайк, гражданский автомобиль марки "Митсубиси Грандис" попал в аварию, в результате которой два человека погибли на месте. 5 человек были доставлены в медицинские учреждения с телесными повреждениями различной степени тяжести, сообщает Следственный комитет Республики Армения.
По предварительным данным, демобилизованные военнослужащие ехали на такси в сторону Еревана.
Один из погибших - водитель, второй - один из пассажиров. По предварительным данным, состояние двоих обратившихся в медучреждение тяжелое, двоих средней тяжести, одного - удовлетворительное.
По данному факту в Сисианском следственном отделе Следственного управления Сюникской области Следственного комитета Армении было возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 342 Уголовного кодекса Республики Армения.
На месте происшествия работают следователи и предпринимают необходимые и неотложные следственные действия.