«Եթե մի բան արիր, արիր, եթե չէ` գյուղը լրիվ կկործանվի». վարդենուտցիների վերջին հույսը Փաշինյանն է (տեսանյութ)
12/07/2024 17:27
Վարդենուտի բնակիչները հայտարարել են, թե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իրենց վերջին հույսն է:
«Փաշինյան ջան, քո ցավը տանենք, մենք համարժեք փոխհատուցում ենք ուզում, խնդրում ենք միջինացված ինչ-որ փոխհատուցում»,- ասացին վարդենուտցիները` խոսելով հողատարածքների դիմաց տրվող ցածր գնից:
Վարչապետն էլ ասաց, թե այս խնդրի մեջ ամենակարևոր բանը ճիշտ բալանս գտնելն է:
«Մեր բանաձևն ի՞նչ ա, որ ճիշտ բալանս գտնենք, որովհետև վերջին վարյանտ ստացվում է՝ ներդրողը կասի՝ ժողովուրդ ջան, չեք ուզում, ես գնացի ստեղից։ Ես կգնամ, ուրիշ տեղ կանեմ ներդրումը։ Այդ ներդրումը, երբ տեղի ունենա, ձեր տնտեսական հնարավորությունները կրկնապատկվելու են ու եռապատկվելու են»,- նշեց նա:
«Դուք մեր վերջին հույսն եք, պարո՛ն Փաշինյան,, որ մարդիկ սովից չմեռնեն։ Եթե մի բան արիր, արիր, եթե չէ` գյուղը լրիվ կկործանվի»,- նշեց վարդենուտցին:

«Только ты можешь что-то сделать, иначе деревня будет полностью разрушена»: Последняя надежда варденутцев – Пашинян (видео)
12/07/2024 17:44
Жители Варденута заявили, что премьер-министр Никол Пашинян – их последняя надежда.
"Господин Пашинян, мы хотим адекватной компенсации, мы просим некую усредненную компенсацию", - заявили жители Варденута, говоря о низкой цене за земельные участки.
Премьер-министр также заявил, что главное в этом вопросе – найти правильный баланс.
«Какова наша формула поиска правильного баланса, ведь получается последний вариант: инвестор скажет: дорогие люди, если вы не хотите, тогда я ухожу отсюда. Я пойду и сделаю инвестиции в другом месте. Когда эти инвестиции произойдут, ваши экономические возможности удвоятся и утроятся», — сказал он.
«Вы наша последняя надежда, господин Пашинян, чтобы люди не умирали от голода. Только ты можешь что-то сделать, иначе деревня будет полностью разрушена", - сказал один из жителей Варденута.