Հենց այս գործելաոճով է շարժումը հաղթանակ ունենալու. չկողմնորոշված մեծամասնությունը Բագրատ Սրբազանին տեսնում է իբրև առաջնորդ. Վլադիմիր Մարտիրոսյան (տեսանյութ)
12/07/2024 17:46
Սրբազան պայքարը մեծ հարթակ-հնարավորություն, քաղաքական հասցե է ոչ ընդդիմադիր, և ոչ էլ իշխանական ընտրազանգվածի համար, «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է «Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոն»-ի ղեկավար, քաղաքական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Վլադիմիր Մարտիրոսյանը։
«Նրանք, ովքեր հիասթափված են քաղաքական դաշտից, չգիտեն՝ ում հասցեագրել իրենց պահանջները, բողոքը, արդեն ունեն հասցե այդ բողոքն արտահայտելու համար, այսինքն՝ այն ընտրազանգվածը, որը ոչ ընդդիմությանն է, ոչ իշխանությանը, այս շարժումն ընկալում է իբրև միջավայր՝ դեպի ուր կարելի է գնալ և հանձին Բագրատ Սրբազանի տեսնում է գործչի, ում առաջնորդությամբ կարելի է ճանապարհ անցնել»,- նշել է նա:
«Սրբազան շարժումը կարողանում է չկողմնորոշված ընտրազանգվածի համար դեղատոմսեր առաջարկել, ինչ վերաբերում է շտապ, հախուռն, արագ լուծումների ակնկալիքին, ապա չկողմնորոշված ընտրազանգվածի հետ աշխատանքը ոչ թե հապշտապ գործողություններ է պահանջում, այլ՝ լայն շփումների, համոզելու, ապացուցելու մեթոդներ, նաև փոքր հաղթանակներ, հենց այդ գործելաոճով է հնարավոր շարժումն արդյունավետ հունով տանել »,- հավելել է Մարտիրոսյանը:

Владимир Мартиросян: Только так движение победит — Неопределившееся большинство видит лидером Баграта Србазана
Священная борьба - это большая платформа-возможность, политический адрес ни для оппозиции, ни для правящего электората, заявил в программе "Есть вопросы" руководитель Центра европейских исследований ЕГУ, кандидат политических наук, доцент Владимир Мартиросян.
«Те, кто разочарован в политическом поле, не знают, кому адресовать свои требования и жалобы, у них уже есть адрес, куда эту жалобу высказать, то есть электорат, который не является ни оппозицией, ни властью, и воспринимает это Движение как среду, в которую можно идти, и видит в Баграте Србазане деятеля, под руководством которого можно пройти путь", - отметил он.
«Священное движение способно предложить рецепты неопределившемуся электорату, что касается ожидания срочных, упорных, быстрых решений, то работа с неопределившимся электоратом требует не поспешных действий, а широких контактов, методов убеждения и доказательства, а также маленьких побед, именно при таком подходе можно эффективно возглавить движение», - добавил Мартиросян.