ԱՄՆ-ն պետք է աջակցի Հայաստանի ինքնիշխանությանն ու պաշտպանությանը․ Ֆրենկ Փալոն
ԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրենկ Փալոնն անդրադառնալով Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի՝ Վաշինգտոնում հուլիսի 10-ի հանդիպմանը՝ ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ն պետք է աջակցի Հայաստանի ինքնիշխանությանը և պաշտպանությանը։
Այս մասին նշել է X-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառման մեջ՝ հավելելով, որ ուրախ է տեսնել, թե ինչպես է Էնթոնի Բլինքենն աշխատում Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության հաստատման ուղղությամբ։
«Ես ուրախ եմ, որ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն աշխատում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման ուղղությամբ, սակայն այդ խոսակցություններն անիմաստ են, քանի դեռ իրական հետևանքներ չեն եղել Ադրբեջանի շարունակվող ագրեսիայի և մարդու իրավունքների կրկնվող խախտումների համար: ԱՄՆ պետքարտուղարությունը պետք է աջակցի Հայաստանի ինքնիշխանությանն ու պաշտպանությանը», - գրել է Փալոնը։

США должны поддержать суверенитет и защиту Армении — Фрэнк Паллоне
Касаясь состоявшейся 10 июля встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана и госсекретаря США Энтони Блинкена в Вашингтоне, американский конгрессмен США Фрэнк Паллоне подчеркнул, что США должны поддержать суверенитет и защиту Армении.
Конгрессмен написал об этом в своем микроблоге в X, добавив, что рад видеть, как Энтони Блинкен работает над установлением мира между Ереваном и Баку.
“Я рад, что госсекретарь Энтони Блинкен работает над достижением мира между Арменией и Азербайджаном, но эти переговоры бессмысленны до тех пор, пока не появятся реальные последствия продолжающейся агрессии Азербайджана и неоднократных нарушений прав человека. Госдеп США должен поддержать суверенитет и защиту Армении", - написал Паллоне.
Касаясь состоявшейся 10 июля встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана и госсекретаря США Энтони Блинкена в Вашингтоне, американский конгрессмен.