ՌԴ-ի հետ հարաբերություններում կան հարցեր, որոնց պատասխանները ակնկալում ենք. Արշակյան
Ես Հայաստան-Չնաստան միջխորհրդարանական պատվիրակության ղեկավարն եմ և Չինաստան իմ այցը եղել է  պաշտոնական, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը։
Արշակյանը նշեց, որ այցը շատ հագեցած է եղել, իսկ պայմանավորվածությունները՝ արդյունավետ։
Անդրադառնալով ՌԴ-ի հետ հարաբերություններին՝ ԱԺ փոխնախագահն ասաց, որ  իր ռուս գործընկերների հետ շփումները, ճի՛շտ է, փոքր ինչ փոխվել են, բայց պահպանվել են որոշ առումներով.
«Քննարկումները բոլոր ուղղություններով բաց ու թափանցիկ են։ Բազմիցս հայտարարել ենք, որ ՌԴ-ի հետ հարաբերություններում կան հարցեր, որոնց պատասխանները ակնկալում ենք։ Սրանք հարցեր են, որոնք  բաց քննարկվում են։ Դրանք կապված են ՀԱՊԿ-ի, Հայաստանի անվտանգային միջավայրի, ինչպես նաև նոյմեբերի 9-ի փաստաթղթի կետերի կատարման և չկատարման հետ»։

В отношениях с Россией есть вопросы, ответы на которые мы ожидаем — Аршакян
Я являюсь руководителем межпарламентской делегации Армения-Чехия и мой визит в Китай был официальным. Об этом сообщил журналистам вице-спикер НС Акоп Аршакян.
Аршакян отметил, что визит был очень насыщенным и достигнутые договоренности эффективны.
Касаясь отношений с РФ, вице-спикер НС сообщил, что контакты с его российскими коллегами, правда, немного изменились, но в некоторых направлениях остались прежними.
«Дискуссии открыты и прозрачны по всем направлениям. Мы неоднократно заявляли, что в наших отношениях с Российской Федерацией есть вопросы, ответы на которые мы ожидаем. Это вопросы, которые открыто обсуждаются. Речь идет об ОДКБ, ситуации с безопасностью в Армении, а также о выполнении и невыполнении пунктов документа от 9 ноября".