Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կանադայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էնդրյու Թըրներին: Անդրադառնալով Երևանի և Մոնրեալի միջև գործակցության հաստատմանն ու երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին՝ կողմերը մի շարք ոլորտներ են կարևորել:
Երևանի և Մոնրեալի միջև կապեր են հաստատվել դեռևս 1998թ.։ 2001թ.-ին էլ կողմերի միջև ստորագրվել է քույր քաղաքներ հռչակելու մասին պայմանագիր։ Քաղաքապետն ու դեսպանը փաստել են, որ կա անհրաժեշտություն՝ թարմացնելու ստորագրված փաստաթղթերը՝ երկկողմ հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելու համար:
Էնդրյու Թըրները նշել է, որ Երևանում դիվանագիտական ներկայացուցչության առկայությունն արդեն իսկ կարևոր քայլ է երկու երկրների ու քաղաքների համար:

Тигран Авинян принял посла Канады в Армении
Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Канады в Армении Эндрю Тернера. Касаясь налаживания сотрудничества между Ереваном и Монреалем и повестки двусторонних отношений, стороны упомянули о важности ряда сфер.
Как сообщили в пресс-службе мэрии Еревана, отношения между Ереваном и Монреалем были установлены еще в 1998 году. В 2001 году между сторонами был подписан договор о провозглашении городов-побратимов. Мэр и посол заявили, что существует необходимость обновления подписанных документов, чтобы придать новый импульс двусторонним отношениям.
Эндрю Тернер отметил, что наличие дипломатического представительства в Ереване уже является важным шагом как для страны, так и для города.