Գործարարները, որոնք հրաժարվել են կատարել Աննա Հակոբյանի «ակնկալիք-պահանջը», ենթարկվում են խիստ ճնշումների․ «Սրբազան պայքար»
13/07/2024 12:03
Աննա Հակոբյանի «ակնկալիք-պահանջը» կատարելուց հրաժարված գործարարները ենթարկվում են խիստ ճնշումների։ Այդ մասին հայտնում է «Սրբազան պայքար» տելեգրամյան ալիքը՝ նշելով, որ մարդիկ բերման են ենթարկվել։
«Օրեր առաջ տեղեկացրել էինք, (https://t.me/srbazan_payqar/1730) որ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, մեծ գումարներ է պահանջել գործարարներից։ Հետագայում մեզ հայտնի դարձավ նաև, որ Հակոբյանը՝ Հայաստանում գործող ավելի քան հարյուր բիզնեսներից յուրաքանչյուրից մի քանի տասնյակ միլիոն դրամ գումար է պահանջել։ Պահանջը ձևակերպվել էր որպես «Իմ Քայլը» հիմնադրամի բարեգործական ծրագրերին աջակցելու ակնկալիք։
Հետագայում Աննա Հակոբյանը հաստատեց մեր տեղեկությունը՝ (https://t.me/srbazan_payqar/1819) հրապարակելով իր այդ «նամակ-ակնկալիքը»։
Այսօր մեզ հայտնի դարձավ, որ այն գործարարները, որոնք հրաժարվել են կատարել Աննա Հակոբյանի «ակնկալիք-պահանջը», ենթարկվում են խիստ ճնշումների։ Մասնավորապես, ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն տվյալ գործարարներին պատկանող հիմնարկություններում իրականացնում է լայնածավալ գործողություններ, որոնք ուղեկցվում են պատասխանատու պաշտոններ զբաղեցնող անձանց բերման ենթարկելով։
Մեզ տեղեկացրել են նաև, որ Աննա Հակոբյանի «ակնկալիքը» մերժած ընկերություններից մեկում մարդիկ բերման են ենթարկվել դիմակավորված անձանց կողմից՝ առանց որևէ բացատրության ու արժանապատվության կոպիտ ոտնահարմամբ», - հայտնում է տելեգրամյան ալիքը։

Бизнесмены, отказавшиеся выполнить «ожидание-требование» Анны Акопян, подвергаются жесточайшему давлению
Бизнесмены, отказавшиеся выполнить «ожидание-требование» Анны Акопян, подвергаются жесточайшему давлению. Об этом пишет Telegram-канал «Священная борьба».
«На днях мы сообщили (https://t.me/srbazan_payqar/1730), что жена Пашиняна Анна Акопян потребовала от бизнесменов крупные суммы денег. Позже нам стало известно, что Акопян потребовал десятки миллионов драмов с каждого из более чем ста предприятий, действующих в Армении. Просьба была сформулирована как ожидание поддержки благотворительных программ фонда «Мой шаг».
Позже Анна Акопян подтвердила нашу информацию (https://t.me/srbazan_payqar/1819), опубликовав свое «письмо ожидания».
Сегодня нам стало известно, что на тех бизнесменов, которые отказались выполнить «ожидание-требование» Анны Акопян, оказывается серьезное давление. В частности, Комитет госдоходов Армении проводит широкомасштабные акции в учреждениях, принадлежащих данным бизнесменам, которые сопровождаются задержаниями лиц, занимающих ответственные должности.
Нам также сообщили, что люди в одной из компаний, отвергнувшие «ожидание» Анны Акопян, были задержаны лицами в масках, без каких-либо объяснений и с грубым ущемлением достоинства», - пишет ресурс.