ՆԳ նախարարը Սյունիքի մարզում հանդիպում  է ունեցել քաղաքացիների հետ
Հուլիսի 11-ին Սյունիքի մարզ այցի շրջանակում ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը, ինչպես նախապես հայտարարվել էր,  Սյունիքի մարզային վարչությունում հանդիպում է ունեցել մարզի բնակիչների հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև ՆԳ նախարարության ղեկավարության ներկայացուցիչներ։
Քաղաքացիների բարձրացրած հարցերը վերաբերում էին Ոստիկանության բարեփոխումներին, Պարեկային ծառայության գործունեությանը, քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակին, դպրոցական տեսուչի ինստիտուտի կարևորությանը և այլն: Քաղաքացիները հարցեր են ուղղել նաև կոնկրետ հանցագործությունների վերաբերյալ: Բարձրացված բոլոր հարցերը քննարկման առարկա են դարձել. տրվել են հստակ պատասխաններ ու պարզաբանումներ:
ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը Սյունիքի մարզային վարչության ղեկավար կազմին հանձնարարել է ուսումնասիրել բարձրացրած խնդիրները, պատշաճ լուծում տալ հարցերին, իսկ անհրաժեշտության դեպքում նաև միջնորդություն ներկայացնել համապատասխան պատկան մարմիններին։

Министр внутренних дел провел встречу с гражданами Сюникской области
11 июля в рамках визита в Сюникскую область министр внутренних дел Ваге Казарян, как сообщалось ранее, встретился с жителями Сюникской области. Во встрече также приняли участие представители руководства МВД.
Вопросы, поднятые гражданами, касались реформы Полиции, деятельности Патрульной службы, качества услуг, предоставляемых гражданам, важности института инспектора по делам несовершеннолетних и т.д. Граждане также задавали вопросы о конкретных преступлениях. Все поднятые вопросы были обсуждены: были даны четкие ответы и разъяснения.
Министр внутренних дел Ваге Казарян поручил руководству управления Сюникской области изучить поднятые вопросы, обеспечить надлежащее решение возникших вопросов, а при необходимости также подать ходатайство в соответствующие органы.