ՀՀ ՆԳՆ-ից մեկնաբանել են հայ-իրանական սահմանային անցակետում Իրանի քաղաքացուն ծեծի ենթարկելու մասին լուրերը
13/07/2024 15:42
Օտարերկրյա քաղաքացին հուլիսի 12-ին Հայաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության Մեղիի բաժնում հաղորդում է տվել, որ հուլիսի 11-ին՝ ժամը 22:15-ի սահմաններում, Մեղրիի սահմանակետի հարևանությամբ գտնվող ավտոկայանատեղիում, մեքենաների հերթի հետ կապված վիճաբանել է նշված ավտոկայանատեղիի աշխատակցի հետ, որը բռունցքով երկու անգամ հարվածել է բողոք ներկայացնող քաղաքացու դեմքին։
Ի պատասխան «Արմենպրես»-ի հարցման՝ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը հայտնել է, որ տեղի ունեցած դեպքի օրը ՆԳՆ ոստիկանության Մեղրիի բաժնի ծառայողների միջոցառումներով պարզվել է մարմնական վնասվածք պատճառած անձի ինքնությունը։
«Ագարակի 25-ամյա բնակիչը իրավապահների բացատրական աշխատանքի շնորհիվ ներկայացել է ոստիկանություն և խոստովանել կատարածը։ Նա և փաստաթղթերն ուղարկվել են ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչություն», - մանրամասնել է Նարեկ Սարգսյանը։
Ավելի վաղ, Հայաստանի սահմանին իրանցի վարորդին ծեծի ենթարկելու մասին լուրերը մեկնաբանել է Կապանում Իրանի գլխավոր հյուպատոս Մորթեզա Աբեդին Վարամինը՝ իրանական NASRNEWS-ի հետ զրույցում՝ նշելով, որ իրանցի վարորդի վիճակը լավ է և նրան դուրս են գրել հիվանդանոցից։

В МВД Армении прокомментировали информацию об избиении иностранца на границе с Ираном
Министерство внутренних дел Армении прокомментировало информацию об избиении иностранного гражданина на границе с Ираном.
12 июля в Мегринское управление МВД поступило заявление от иностранца (иранца - ред.), который сообщил, что накануне около 22:15 на стоянке возле пограничного перехода у него произошла ссора с сотрудником автостоянки, в ходе которой последний дважды ударил его кулаком по лицу.
Пресс-секретарь МВД Нарек Саркисян сообщил Sputnik Армения, что личность нападавшего была установлена в тот же день.
"Благодаря разъяснительной работе 25-летний житель Агарака оформил явку с повинной и признал вину", — сообщил Саркисян.
Материалы дела переданы в Следственное управление СК Сюника.
Пресс-секретарь Следственного комитета Гор Абрамян сообщил "Арменпресс", что по данному инциденту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 195 УК РА.
Генеральный консул Ирана в Капане Мортеза Абедин Варамин в беседе с агентством NASRNEWS заявил, что иранский водитель, пострадавший в этом инциденте, уже выписан из больницы.