Ես պաշտոնի կռիվ չեմ տվել, որ ասեմ՝ պաշտոնն ինձանից տարել են. Մամիկոն Ասլանյանը չբացառեց, որ կրկին կառաջադրվի քաղաքապետի պաշտոնում (Տեսանյութ)
Մամիկոն Ասլանյանը չբացառեց, որ կառաջադրվի Վանաձորի քաղաքապետի պաշտոնում։
«Ես 2 տարի 7 ամիս հանրության հետ լայն շփումներ չեմ ունեցել, իմ թիմակիցների հետ պետք է խորհրդակցենք, հասկանանք, թե այս իրավիճակի անունն ինչ է։ Ես պաշտոնի կռիվ չեմ տվել, որ ասեմ՝ պաշտոնն ինձանից տարել են։ Ամեն ինչ արել են, որպեսզի ես չստանձնեմ։ Հիմա պետք է հասկանանք, թե ինչ ենք անելու»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ասլանյանը։
Նա շնորհակալություն հայտնեց այն մարդկանց, ովքեր այս ընթացքում լուսաբանել են քաղբանտարկյալների գործերը և շուտափույթ ազատություն մաղթեց ՀՀ բանտերում գտնվող քաղբանտարկյալներին և Բաքվի բանտերում գտնվող մեր հայրենակիցներին։

Я не боролся за должность, чтобы сказать, что меня лишили должности: Мамикон Асланян не исключил, что снова будет баллотироваться на пост мэра (Видео)
Мамикон Асланян не исключил, что будет баллотироваться на пост мэра Ванадзора.
«У меня не было широких контактов с общественностью 2 года и 7 месяцев, нам нужно посоветоваться с моими товарищами по команде и понять, какое название дать этой ситуации. Я не боролся за должность, чтобы сказать, что меня лишили должности. Они сделали все, чтобы помешать мне занять эту должность. Теперь мы должны понять, что будем делать», - сказал журналистам Асланян.
Он поблагодарил людей, освещавших в этот период дела политзаключенных, и пожелал скорейшего освобождения политзаключенным в тюрьмах Армении и нашим соотечественникам в тюрьмах Баку.