Մամիկոն Ասլանյանն արել է «աններելի» մի բան՝ հաղթել է ՔՊ-ին, ու դրա համար իրեն պատժել են 2.7 տարվա ազատազրկմամբ. Մամիջանյան (Տեսանյութ)
16/07/2024 14:56
Թե ինչո՞ւ հենց այս պահին ազատ արձակվեց Մամիկոն Ասլանյանը՝ պատասխանել չեմ կարող, ես Փաշինյանի և իր թիմակիցների հոգեբանական տրավմաների մասին եզրակացություն անել չեմ կարող, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Ինչ կարելի է ասել այս գործի վերաբերյալ՝ Մամիկոն Ասլանյանն արել է «աններելի» մի բան՝ հաղթել է ՔՊ-ին ու դրա համար իրեն պատժել են 2.7 տարվա ազատազրկմամբ։ Այս պահին, փառք Աստծո, նա ազատ արձակվեց, և տարոսն էլ բոլոր քաղբանտարկյալներին, բայց դա ոչինչ չի փոխում։ Նա 2.7 տարի, ժողովրդի ձայնը ստանալու համար, անցկացրել է անազատության մեջ»,-նշեց նա։

Мамикон Асланян совершил «непростительный» поступок: победил ГД, за что был наказан 2,7 годами лишения свободы — Мамиджанян
16/07/2024 15:07
Я не могу ответить, почему Мамикон Асланян был освобожден именно сейчас, я не могу сделать вывод о психологической травме Пашиняна и его соратников, заявил журналистам руководитель фракции "Честь имею" Айк Мамиджанян.
«Что можно сказать по этому делу, Мамикон Асланян совершил «непростительный» поступок: он победил ГД и за это был наказан 2,7 годами лишения свободы. В этот момент, слава Богу, его освободили, и желаю свободу всем политзаключенным, но это ничего не меняет. Он провел 2,7 года в тюрьме лишь за то, что народ избрал его", - отметил он.