Գերագույն հրամանատարի կարգավիճակ ունեցողը պատերազմական անոնսից մի քանի շաբաթ հետո շուրջ մեկ ամսով արձակուրդ է մեկնում. Տիգրան Աբրահամյան
17/07/2024 10:11
Մեկ ամիս առաջ երկրի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է անում, որտեղ խոսվում է նոյեմբերից հետո Ադրբեջանի հնարավոր ագրեսիայի սանձազերծման մասին, իսկ նույն երկրում պատերազմական ժամանակ գերագույն հրամանատարի կարգավիճակ ունեցողը պատերազմական անոնսից մի քանի շաբաթ հետո շուրջ մեկ ամսով արձակուրդ է մեկնում, այս մասին դիտարկում է արել ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով` սա իշխանության անլրջության, անպատասխանատվության, անգործության, արկածախնդրության լավագույն ցուցիչն է:
«Կա´մ իշխանությունը խոստովանում է, որ ժողովրդին պատերազմի շանտաժով նոր փորձության է նախապատրաստում, կա´մ իշխող կառավարիչը նոր արհավիրքին ընդառաջ անհրաժեշտ միջոցառումների, գործողությունների պլանի իրագործման փոխարեն` իրեն նվիրում է հեծանվավազքին ու շրջագայություններին` պետությունը հերթական անգամ թողնելով բախտի քմահաճույքին»,- նշել է Աբրահամյանը:
Նշենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել է արձակուրդ. նա արձակուրդում է լինելու հուլիսի 15-ից օգոստոսի 12-ը:

Главнокомандующий уходит в отпуск примерно на месяц через несколько недель после объявления войны — Тигран Абрамян
17/07/2024 10:29
Месяц назад МИД страны выступил с заявлением, в котором говорилось о возможной агрессии Азербайджана после ноября, а в этой же стране главнокомандующий во время войны ушёл в отпуск примерно на месяц через несколько недель после объявления войны․ Такое наблюдение сделал секретарь фракции НС "Честь имею" Тигран Абрамян.
По его мнению, это лучший показатель несерьезности, безответственности, бездействия и авантюрности властей.
«Либо власти признают, что шантажом войны готовят народ к новому испытанию, либо правящий управленец, вместо того, чтобы осуществить необходимые меры и план действий до новой катастрофы, посвящает себя велопрогулке и экскурсиям, в очередной раз оставляя страну на произвол судьбы», - отметил Абрамян.
Отметим, что премьер-министр Никол Пашинян ушел в отпуск: он будет находиться в отпуске с 15 июля по 12 августа.