Արարատ Միրզոյանը շեշտել է ՀՀ կառավարության ջանքերը ԼՂ-ից տեղահանված անձանց աջակցության, իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ
17/07/2024 16:55
Նյու Յորքում ՀՀ կամավոր 3-րդ զեկույցի ներկայացնելիս ՀՀ ԱԳ նախարարը նշել է «Մարդասիրական գործողությունների» բաղադրիչը՝ որպես Կայուն զարգացման նպատակների իրականացման ճանապարհին ՀՀ համար առանցքային երեք բաղադրիչներից մեկը՝ զարգացման և խաղաղության բաղադրիչներին զուգահեռ:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ ի թիվս այլնի, շեշտվել են ՀՀ Կառավարության ջանքերը ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց աջակցության, իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ:

Арарат Мирзоян подчеркнул усилия правительства Армении по поддержке и защите прав вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
Представляя в Нью-Йорке Третий добровольный доклад Республики Армения, министр иностранных дел Армении назвал компонент «Гуманитарные действия» одним из трех ключевых компонентов для Армении на пути достижения Целей устойчивого развития, наряду с компонентами развития и мира.
По сообщению МИД Армении, среди прочего были подчеркнуты усилия правительства Армении по поддержке и защите прав вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.