Նիկոլ Փաշինյանը և Պեդրո Սանչեսը քննարկել են Հայաստան-Իսպանիա համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր
18/07/2024 19:19
Եվրոպական քաղաքական համայնքի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի և Իսպանիայի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Պեդրո Սանչեսի հանդիպումը:
Կողմերն անդրադարձել են Հայաստան-Իսպանիա փոխգործակցության զարգացման տարբեր ուղղություններին վերաբերող հարցերի: Նիկոլ Փաշինյանը և Պեդրո Սանչեսն ընդգծել են առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը:
Քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին վերաբերող հարցեր: Այս համատեքստում վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է հայկական կողմի սկզբունքային դիրքորոշումները:

Никол Пашинян и Педро Санчес обсудили вопросы дальнейшего развития сотрудничества между Арменией и Испанией
18/07/2024 19:48
На полях 4-го саммита Европейского политического сообщества состоялась встреча премьер-министров Армении и Испании Никола Пашиняна и Педро Санчеса.
Стороны коснулись вопросов, касающихся различных направлений развития сотрудничества между Арменией и Испанией. Никол Пашинян и Педро Санчес подчеркнули необходимость расширения и углубления торгово-экономических связей и принятия последовательных шагов в этом направлении.
Были обсуждены вопросы, связанные с мирным процессом между Арменией и Азербайджаном. В этом контексте премьер-министр Пашинян представил принципиальные позиции армянской стороны.