Ադրբեջանը կեղծ խաղաղասիրական հավաստիացումներին զուգահեռ ակտիվ զինվում է․ Աբրահամյան
Ադրբեջանը շարունակում է սպառազինության մեծածավալ գնումները, սակայն ի տարբերություն նախորդ շրջափուլերի, դրանց մեծ մասի դեպքում կոնկրետ տեխնիկայի, մոդելի, քանակի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկություններ չեն հրապարակվում, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Միայն տեսանելի է, որ հիմնական առևտրաշրջանառությունը Իսրայելի հետ է և որոշակի կարճ պարբերականությամբ այնտեղից մատակարարումներ են արձանագրվում:
Իհարկե, հաճախ մամուլում է հայտնվում նաև այլ երկրների հետ գործարքների մասին տեղեկություններ` Ադրբեջանի ավանդական գործընկերներ Թուրքիայից, Պակիստանից մինչև եվրոպական երկրներ:
Համենայն դեպս, Ադրբեջանը կանգ չի առնում և իր կեղծ խաղաղասիրական հավաստիացումներին զուգահեռ ակտիվ զինվում է», - նշել է նա։

Наряду с лживыми миролюбивыми заверениями, Азербайджан активно вооружается — Абрамян
Азербайджан продолжает масштабные закупки оружия, но в отличие от предыдущих этапов, в большинстве из них не публикуется подробная информация о конкретной технике, модели, количестве, написал депутат Тигран Абрамян.
"Видно только, что основной торговый оборот идет с Израилем и в определенные короткие промежутки времени фиксируются поставки оттуда.
Конечно, в СМИ часто появляется информация о сделках с другими странами: от традиционных партнеров Азербайджана, Турции, Пакистана до стран Европы.
В любом случае, Азербайджан не останавливается и наряду со своими лживыми миролюбивыми заверениями активно вооружается", - отметил он.