Կոտայքի մարզում ինքնաթիռ է կործանվել, 2 զոհ կա
Հուլիսի 19-ին՝ Ժամը 09։30-ին, Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Եղվարդ քաղաքի մոտակայքում՝ «Լճեր» կոչվող տարածքի մոտ, ինքնաթիռ է կործանվել , հավանաբար կան զոհեր։
Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը, հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խմբերը։
Ըստ նախնական տվյալների՝ կործանվել է ԱՆ-2 ինքնաթիռը, կա 2 զոհ։
Դեպքի վայրում աշխատանքը համակարգում է ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ներքին գործերի նախարարի տեղակալի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող, փ/ծ գնդապետ Եգոր Կարապետյանը։

В Котайкской области разбился самолет, есть двое погибших
19 июля в 09:30 в центр управления по чрезвычайным ситуациям Котайкского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что вблизи города Егвард, в районе местности под названием "Лчер", разбился самолет, предварительно, есть погибшие.
На место выехала оперативная группа областного управления Спасательной службы МВД, один боевой расчет пожарно-спасательного отряда, спасательно-оперативные группы Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения и Национального центра управления в кризисных ситуациях.
По предварительным данным, самолет Ан-2 потерпел крушение у города Егвард в Котайке, есть двое погибших.
Работу на месте происшествия координирует директор спасательной службы МВД, исполняющий обязанности заместителя министра внутренних дел полковник Егор Карапетян.