«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-16:00 Ավան՝ 5-րդ փողոցի առանձնատներ, Ավան՝ 7-րդ փողոցի 1-ին և 2-րդ նրբանցքների առանձնատներ, Ա․ Շահինյան, Մարշալ Խուդյակովի փողոցների առանձնատներ, Խուդյակովի փ. 70, 68/1, 84/1, 84/2, 84/3, 84/4 շենքեր, Դ․ Վարուժան թաղ. 9, 10 շենքեր, թիվ 12 պոլիկլինիկա և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-16:00 Աթոյան անց․ 12, 14, 16, 18 շենքեր, Ազատամարտիկների փ. 78/1, 78/2 շենքեր,
11։00-17:00 թիվ 2 ծննդատուն և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ազատության պող. 21-21/3 շենքեր, Կոմիտասի պող. 65, 59/6-61 շենքեր, Մամիկոնյանց փ. 1Ա շենք, Ա․ Ավետիսյան փ. 45-65 առանձնատներ, Բարբյուսի փ. 60/1-66 շենքեր, Շահսուվարյան փ. 3-9 շենքեր, Նոր Արեշ 4փ. 69 -100; 15փ. 1-34, 3, 5, 7, 9; 17փ. 1-31 առանձնատներ, Արցախի փ. 31, 37 առանձնատներ, Մուրացանի փ. 192, 165-231 առանձնատներ, Վանտյան փողոց, Շահումյան 1-ին փողոցի առանձնատներ,
10։00-12:00 Վանանդ մասնակի գյուղ,
10:00-12:00 Վեդի քաղաք՝ Կասյան, Ալեք Մանուկյան, Արարատյան, Արցախի, Սազայի Նիկողոսյան, Սարիբեկ Վարդանյան, Թումանյան, Պուշկինի, Խանջյան, Անդրանիկի, Գայի, Ներսիսյան, Չաուշի, Դանիել Վարուժանի, Տերյան, Սևակի, Պարոնյան, Կոմիտասի, Մարատ Խաչատրյան, Մաշտոցի, Շիրազի, Նար-Դոսի, Կամոյի, Արմեն Բազոյան, Մարատ Խաչատրյան, Արտակ Բարսեղյան և Գետափ փողոցներ մասնակի, Սուրենավան, Ուրցաձոր, Դաշտաքար, Շաղափ գյուղեր, Սուրենավան գյուղ՝ «Մանանա գրեյն» ՍՊԸ, Արմաշ գյուղ՝ Արմաշի ձկնաբուծական լճեր, Արարատ գյուղ՝ «Արարատ կաթ» ՍՊԸ, «Խոստեղյան Վաչիկ» ոչ բնակիչ-բաժանորդ, «Սեդրակ Սարգսյան» ԱՁ, Սեփականատեր՝ «Կարեն Խոստեղյան», զորամասեր, «Սալակիդ» և «Նեոլիթա» ընկերություններ, «Պասեպ Ինթերնեյշնլ» ՓԲԸ, «ԱՏԳ Սթոուն» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արմաշ, Սևակավան, Տիգրանաշեն, Երասխ, Վարդաշատ և Ուրցալանջ գյուղեր մասնակի, Զանգակատուն, Լանջանիստ և Լուսաշող գյուղեր, «Վիվա-ՄՏՍ», «Թիմ Տելեկոմ» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայաններ, «Հայէրոնավիգացիա» ՓԲԸ, Զովաշենի հեռուստակայան, «Հիդրոմետ կայան» ոչ բնակիչ-բաժանորդ,
10:00-16:00 Արարատ քաղաք՝ Շահումյան և Արարատյան փողոցներ մասնակի, Ոսկու կորզման ֆաբրիկայի բանավան մասնակի,
10:30-12:30 Ռինդ գյուղ մասնակի,
11։00-16։00 Աբովյան քաղաք՝ Սարալանջ թաղամաս մասնակի, Ձորաղբյուր գյուղ մասնակի,
11:00-17։00 Արզնի համայնքի ոչ բնակիչ-բաժանորդներ մասնակի, Արզնի 5-րդ թաղամաս, «Արարատ Լադա», «Ակնալիճ», «Գազ Գրուպ», «Պռոբիզնես», «Բիթերմ Ռիվեր», «ՄԼ Մայնինգ», «ԼՏԸ Միքայել», «Արիկո Գոռ» ՍՊԸ-ներ, «Արզնի» թռչնաֆաբրիկա, Սեփականատերեր՝ «Գոռ Գրիգորյան», «Օֆելյա Մովսիսյան», «Ռ․ Թովմասյան», «Թագուշ Կուրզինյան», «Արմեն Ղարապանյան», «Բաբլոյան», «Կ․ Պողոսյան» ԱՁ, «Ս․ Մարտիրոսյան» և «Ֆ. Ղազարյան» ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Արարատ Լադա», «Ակնալիճ», «Գազ Գրուպ», «Պռոբիզնես», «Բիթերմ Ռիվեր», «ՄԼ Մայնինգ», «ԼՏԸ Միքայել», «Արիկո Գոռ» ՍՊԸ-ներ, «Արզնի» թռչնաֆաբրիկա, Սեփականատերեր՝ «Գոռ Գրիգորյան», «Օֆելյա Մովսիսյան», «Ռ․ Թովմասյան», «Թագուշ Կուրզինյան», «Արմեն Ղարապանյան», «Բաբլոյան», «Կ․ Պողոսյան» ԱՁ, «Ս․ Մարտիրոսյան» և «Ֆ. Ղազարյան» ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։30-16։30 Սևան քաղաք՝ Սպանդարյան և Իսահակյան փողոցներն ամբողջությամբ, Գործարանային 6 հասցե, Չերյոմուշկա թաղամաս, Շահումյան և Կարմիր Բանակի փողոցների առանձնատներ, Նալբանդյան փ. 30-65 շենքեր, Նաիրյան փ. 168-181 շենքեր, Շինարարների փ. 1-5 շենքեր, Սայաթ-Նովայի փ. 5-11 շենքեր, Սյունյաց փ. 15 շենք, Գործարանային փ. 1, 2 շենքեր, Քաղաքապետարան, «Յունիբանկ» ընկերության մասնաճյուղ, Սևանի զինկոմիսարիատ, Բժշկական կենտրոն, Մեսրոպ Մաշտոցի անվան ավագ դպրոց, թիվ 4 դպրոց, «Էս Քոմփանի» և «Մեծեփասար» ՍՊԸ-ներ, թիվ 6 մանկապարտեզ, «ԳՈՒՄՍ», «Գոլդ Մաստեր», «Կարինե Ասատրյան», «Համլետ Սանեյան» ԱՁ-ներ, «Տելեմակ Գազ» ՍՊԸ, «Գրայիկ Ղուկասյան» ԱՁ, Միկրոյի կեղտաջրերի պոմպակայան, «Գ.Նիկողոսյան» հանդիսությունների սրահ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-14։00 Ճամբարակ քաղաք՝ Ներքին Ճամբարակ թաղամաս, Վերին Ճամբարակ թաղամասի գերեզմանամերձ հատվածներ, «Պարգև» ՍՊԸ և թիվ 5 մանկապարտեզ,
11։00–15:00 Վարդենիկ բնակավայր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-14:00 Դիլիջան համայնք՝ «Մաքրման կայան» ուղղության Պարզ լճի փողոց, Թբիլիսյան խճուղի մասնակի, Թեղուտ գյուղն ամբողջությամբ,

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 19 июля текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10։00-16:00 частные дома на 5-ой улице Авана, частные дома на 1-ом и 2-ом переулках 7-ой улицы Авана; частные дома на улицах А. Шагиняна, Маршала Худякова, жилые дома 70, 68/1, 84/1, 84/2, 84/3, 84/4 на улице Худякова, жилые дома 9, 10 в кв. “Д. Варужан”, поликлиника N12 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в Аване;
11։00-16:00 жилые дома 12, 14, 16, 18 на проходе Атояна, жилые дома 78/1, 78/2 на улице Азатамартикнери;
11։00-17:00 родильный дом N2 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилые дома 21-21/3 на пр. Азатутяна, жилые дома 65, 59/6-61 на пр. Комитаса, жилой дом 1А на улице Мамиконянца, частные дома 45-65 на улице А. Аветисяна, жилые дома 60/1-66 на улице Барбюса, жилые дома 3-9 на улице Шахсуваряна, частные дома 69-100 на 4-ой улице Нор Ареша, 1-34, 3, 5, 7, 9 на 15-ой улице, 1-31 на 17-ой улице; частные дома 31, 37 на улице Арцаха, частные дома 192, 165-231 на улице Мурацан, улица Вантяна, частные дома на 1-ой улице Шаумяна;
10։00-12:00 частично село Вананд;
10:00-12:00 частично улицы Касяна, Алека Манукяна, Араратян, Арцаха, Сазаи Никогосяна, Сарибека Варданяна, Туманяна, Пушкина, Ханджяна, Андраника, Гая, Нерсисяна, Чауша, Даниеля Варужана, Теряна, Севака, Пароняна, Комитаса, Марата Хачатряна, Артака Барсегяна, Гетап в городе Веди; села Суренаван, Урцадзор, Даштакар, Шагап; ООО ‘Манана Грейн” села Суренаван; рыбоводные озера Армаша; ООО “Арарат Кат”, абонент “Хостегян Вачик”, Ч/П “Седрак Саргсян”, собственик ‘Карен Хостегян”, воинские части, компаиии “Салакит”, “Неолита”, ЗАО “Пасеп Интернейшнл”, ООО “АТГ Стоун” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в селе Суренаван; частично села Армаш, Севакаван, Тигранашен, Ерасх, Вардашат, Урцаландж; села Зангакатун, Ланджанист, Лусашох, станции компаний “Виваселл-МТС”, “Тим Телеком”, ‘Юком”, ЗАО “Айаэронавигация”, телестанция Зовашена, абонент (не являющийся жильцом) “Гидромет каян”;
10:00-16:00 частично улицы Шаумяна, Араратян, частично поселок Воску корзман фабрика в городе Арарат;
10:30-12:30 частично село Ринд;
11։00-16։00 частично квартал “Сараландж” в городе Абовян; частично село Дзорахбюр;
11:00-17։00 частично абоненты (не являющиеся жильцами) общины Арзни, 5-ый квартал Арзни, ООО “Арарат Лада”, “Акналич”, “Газ Груп”, “Пробизнес”, “Битерм Ривер”, “МЛ Майнинг”, “ЛТЭ Микаэл”, “Арико Гор”, птицефабрика “Арзни”, собственники ‘Гор Григорян”, “Офелия Мовсисян”, “Р. Товмасян”, ‘Тагуш Курзинян”, “Армен Гарапанян”, “Баблоян”, “К. Погосян”, абоненты (не являющиеся жильцами) “С. Мартиросян”, “Ф. Казарян”;
10։30-16։30 улицы Спандаряна, Исаакяна, адрес: Горцаранаин 6, квартал “Черемушка”, частные дома на улицах Шаумяна, Кармир Банаки, жилые дома 30-65 на улице Налбандяна, жилые дома 168-181 на улице Наирян, жилые дома 1-5 на улице Шинарарнери, жилые дома 5-11 на улице Саят-Нова, жилой дом 15 на улице Сюняц, жилые дома 1, 2 на улице Горцаранаин, мэрия, филиал компании “Юнибанк”, военный комиссариат Севана, медицинский центр, старшая школа им. Месропа Маштоца, школа N4, ООО “ЭС Компани”, ‘Мецепасар”, детский сад N6, ЧП “ГУМС”, ‘Голд Мастер”, ‘Карине Асатрян”, Гамлет Санеян”, ООО “Телемак Газ”, ЧП “Грайик Гукасян”, насосная станция сточных вод в микрорайоне, зал торжеств “Г. Никоосян” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Севан;
11։00-14։00 квартал ‘Неркин Чамбарак”, территории, прилегающие к кладбищу, в кв. ‘Верин Чамбарак”, ООО “Паргев”, детский сад N5 в городе Чамбарак;
11։00–15:00 частично населенный пункт Варденик и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11։00-14:00 улица Парз Лич в направлении “Макрман Каян” в общине Дилижан; частично Тбилисское шоссе; село Техут полностью;