Սամվել Շահրամանյանը փաստաբաններից հետաքրքրվել է՝ ինչպես են պաշտպանվում տեղահանված արցախահայերի իրավունքներն ու լուծվում խնդիրները
20/07/2024 15:36
Փաստաբան Ռոման Երիցյանը հայտնել է, որ Արցախի Հանրապետության նախագահն այցելել է իրենց գրասենյակ։
«Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության հարցերի և վերջիններիս համար Հայաստանի Հանրապետությունում ծագող հիմնական խնդիրների լուծման վերաբերյալ Սամվել Շահրամանյանի հետաքրքրությանն ի պատասխան՝ հայտնել ենք մեր պատրաստակամությունը որակյալ փաստաբանական ծառայության մատուցումը շարունակելու հարցում՝ ուշադրության կենտրոնում պահելով բռնի տեղահանված արցախահայության իրավունքները։
Նախագահ Սամվել Շահրամանյանը շնորհակալությունն է հայտնել՝ արցախահայության իրավունքների պաշտպանության հարցում հետևողականության և մեր կողմից իրականացվող աշխատանքի համար», - գրել է փաստաբանը։

Самвел Шахраманян поинтересовался у адвокатов, как защищаются права вынужденно переселенных арцахских армян и решаются проблемы
20/07/2024 17:17
Адвокат Роман Ерицян сообщил, что президент Республики Арцах посетил их офис.
«В ответ на заинтересованность Самвела Шахраманяна к вопросам защиты прав арцахцев и решения основных проблем, возникающих у них в Республике Армения, мы выразили готовность и дальше предоставлять качественные юридические услуги, сохраняя права насильственно переселенных арцахских армян в центре внимания.
Президент Самвел Шахраманян выразил благодарность за последовательность и проделанную нами работу по защите прав армян Арцаха", - написал адвокат.