Օտարերկրացին ներխուժել է ոստիկանության Կոտայքի բաժին ու կրակել․ կան վիրավորներ
Այսօր՝ հուլիսի 20-ին, կրակոցներ են հնչել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 01։10-ի սահմաններում շտապօգնության ավտոմեքենայի կողմից Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց է տեղափոխվել 45-50 տարեկան մի տղամարդ։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վերջինս հրազենային վիրավորում է ստացել կրծքավանդակի աջ կեսի հատվածում։
Ֆոտլրագրողի տեղեկությոններով՝ այդ քաղաքացին ինքնաձիգով զինված մտել է  ոստիկանության Կոտայքի բաժին, կրակոցներ արձակել ոստիկանների ուղղությամբ, ինչի հետևանքով ոստիկանության 1 աշխատակից հրազենային վիրավորումով նույնպես տեղափոխվել է Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։
Դեպքի փաստով ՀՀ Քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։

Иностранец ворвался в отделение полиции Котайка и начал стрелять: есть раненые
Сегодня, 20 июля, в Котайкской области прозвучали выстрелы. Около 01:10 в университетскую больницу № 1 Гераци на машине скорой помощи был доставлен мужчина 45-50 лет.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, последний получил получил ранение правой половины груди огнестрельным оружием.
По информации фотокорреспондента, этот гражданин, вооруженный винтовкой, ворвался в отделение полиции Котайка, открыл стрельбу по полицейским, в результате чего в университетскую больницу №1 Гераци также был доставлен 1 полицейский с огнестрельным ранением.
По факту инцидента в Абовянском следственном управлении Котайкского областного следственного управления Следственного комитета Армении было возбуждено уголовное дело.