Կոտայքում բախվել են «Honda»-ն, «Mitsubishi»-ն ու «Kia»-ն. կա 1 զոհ, 2 վիրավոր
Ժամը 17:00-ի սահմաններում Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 22 կմ հատվածում «Բոմբ» օբյեկտի հարևանությամբ բախվել են «Kia», «Honda» և «Mitsubishi» մակնիշի ավտոմեքենաները:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով 1 հոգի տեղում մահացել է, իսկ 2 հոգի տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով, մեկը՝ ծայրահեղ ծանր, մյուսը՝ միջին ծանրության, տեղափոխվել են մեկը՝ «Հրազդան», մյուսը՝ «Աբովյան» բժշկական կենտրոններ:
Վթարի փաստով Աբովյանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Քննիչի հանձնարարականով՝ ավտոմեքենաները տեղափոխվում են ոստիկանության Կոտայքի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք:

Страшное ДТП в Котайкской области: один человек погиб, двое ранены
Страшное ДТП произошло сегодня, 20 июля, в Котайкской области. Около 17:00 на 22-м км автодороги Ереван-Севан, по соседству с объектом «Бомб», столкнулись автомобили «Kia», «Honda» и «Mitsubishi».
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, вследствие ДТП один человек погиб на месте, еще двое получили различные травмы. Состояние одного из пострадавших крайне тяжелое, а второго – средней тяжести. Они госпитализированы в медцентры «Раздан» и «Абовян». Первыми на помощь пострадавшим пришли граждане и оперативно прибывшие на место спасатели.