ԿԽՄԿ աշխատակիցներն այցելել են Բաքվում ապօրինի պահվող Արցախ ղեկավարներին
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները հուլիսին տեսակցել են Ադրբեջանում ապօրինի պահվող Արցախի ղեկավարությանը:
Հնարավորություն է ստեղծվել, որ նրանք կապ հաստատեն ընտանիքների հետ։
Արցախում սեպտեմբերի 19-ի ռազմական հարձակման հետևանքով 16 անձ է գերեվարվել, որոնց թվում են նաև նախկին նախագահներ Արկադի Ղուկասյանը, Բակո Սահակյանը, Արայիկ Հարությունյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը, նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը, Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանը, ՊԲ հրամանատարի նախկին տեղակալ Դավիթ Մանուկյանը և նախկին արտգործնախարար Դավիթ Բաբայանը:

Представители МККК посетили незаконно удерживаемых в Баку руководителей Арцаха
редставители Международного Комитета Красного Креста на днях навестили армянских пленных в Баку, в том числе представителей военно-политического руководства Арцаха.
Им была предоставлена ​​возможность связаться со своими семьями.
В результате военного нападения 19 сентября в Арцахе 16 человек были захвачены Азербайджаном в плен, в том числе бывшие президенты Аркадий Гукасян, Бако Саакян, Араик Арутюнян, председатель Национального собрания Давид Ишханян, бывший госминистр Рубен Варданян, бывший командующий Армией обороны Арцаха Левон Мнацаканян, бывший заместитель командующего Армией обороны Давид Манукян и бывший министр иностранных дел Давид Бабаян.