ՄԻՊ-ն ընդունել է ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարին՝ ՀՀ-ում առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը հուլիսի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Թիերի Ռիբոյին` Հայաստանում վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԿԽՄԿ գրասենյակի պաշտպանության գծով համակարգող Կորինա Կին Էգգենբերգերը և իրավաբանական խորհրդատու Արփինե Առաքելյանը։
Անահիտ Մանասյանը բարձր է գնահատել Հայաստանում ԿԽՄԿ-ի հետ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության համագործակցության մակարդակը և ընդգծել կազմակերպության իրականացրած աշխատանքների կարևորությունը:
Պաշտպանը կարևորել է Հայաստանում ԿԽՄԿ պատվիրակության հետ գործակցությամբ իրականացվող ծրագրերի ու միջոցառումների շարունակականության ապահովումը:
Իր հերթին Թիերի Ռիբոն շնորհակալություն է հայտնել Պաշտպանին ընդունելության համար և վերահաստատել ԿԽՄԿ-ի հանձնառությունը համագործակցությունը շարունակելու հարցում։

Обмудсмен Армении приняла главу делегации МККК в Армении Тьерри Рибо по случаю завершения его миссии в стране
23/07/2024 15:12
23 июля Омбудсмен Республики Армения Анаит Манасян приняла главу делегации Международного комитета Красного Креста в Армении Тьерри Рибо по случаю завершения его миссии в Республике Армения.
Во встрече также приняли участие координатор защиты офиса МККК Корина Кин Эггенбергер и юрисконсульт Арпине Аракелян.
Анаит Манасян высоко оценила уровень сотрудничества офиса Омбудсмена с МККК в Армении и подчеркнула важность работы организации. Она подчеркнула важность обеспечения последовательности программ и мероприятий, реализуемых в сотрудничестве с делегацией МККК в Армении.
В свою очередь Тьерри Рибо поблагодарил Омбудсмена за прием и подтвердил готовность МККК продолжать сотрудничество.