ԱՄՆ դեսպանը դիտարկել է «Արծիվ գործընկեր 24» զորավարժության ընթացքը
Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին գեներալ-մայոր Ջեյմս Քրիզելի (ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարություն), բրիգադի գեներալ Էնթոնի Մոհաթի (Կանզասի ազգային գվարդիա) և բրիգադի գեներալ Էնդրյու Սասլավի (Եվրոպայում և Աֆրիկայում ԱՄՆ ցամաքային զորքեր) հետ միասին դիտարկել է «Արծիվ գործընկեր 24» զորավարժության ընթացքը։
Հուլիսի 15-ին մեկնարկած այս զորավարժությունը հայ-ամերիկյան երկարամյա պաշտպանական համագործակցության հերթական նախաձեռնություններից է միջազգային խաղաղապահ գործողություններում մասնակցության նախապատրաստման ուղղությամբ։

Посол США наблюдала за ходом армяно-американских военных учений «Орел партнер-2024»
Посол США в Армении Кристина Куинн вместе с генерал-майором Джеймсом Кризелом (Европейское командование США), бригадным генералом Энтони Мохатом (Национальная гвардия Канзаса) и бригадным генералом Эндрю Саславом (сухопутные войска США в Европе и Африке) наблюдала за ходом учений «Игл Партнер 24».
«Эти военные учения, стартовавшие 15 июля, являются одной из очередных инициатив давнего армяно-американского оборонного сотрудничества в направлении подготовки к участию в международных миротворческих операциях», - говорится в сообщении посольства США в Армении.