«Հեծանվային դիվանագիտության» միջոցով հանրությանը նախապատրաստում է նոր արհավիրքի․ Պատգամավոր
Եթե սկզբնական շրջանում Բաքվից շրջանառության մեջ դրված «300 հազար փախստականների վերադարձի» թեման նպատակ ուներ հակակշռելու արցախցիների վերադարձի ու անվտանգ ապրելու իրավունքի հարցը, ապա հիմա, չհանդիպելով պաշտոնական Երևանի դիմադրությանը, Ադրբեջանն իր քարոզչական եզրույթը փորձում է վերածել Հայաստան-Ադրբեջան բանակցային օրակարգի առանցքային դրույթի, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«ՀՀ իշխանության քաղաքական երկչոտությունն ու իրադրությանը համարժեք չարձագանքելու վարքագիծը բերել է նրան, որ տարիներ առաջ զավեշտալի, անլուրջ, որևէ հեռանկար չունեցող ադրբեջական քարոզչական հնարքները վերածվում են քաղաքական պահանջների:
Տեղի կառավարիչն իր «հեծանվային դիվանագիտության» միջոցով հանրությանը նախապատրաստում է նոր արհավիրքի», - նշել է նա:

Готовит общественность к новой катастрофе посредством «велосипедной дипломатии» —  Депутат
Если изначально муссируемая Баку тема «возвращения 300 тысяч беженцев» была призвана противопоставить вопросу возвращения жителей Арцаха и права на благополучную жизнь, то теперь, не встречая сопротивления официального Еревана, Азербайджан пытается превратить свой пропагандистский термин в ключевое положение повестки армяно-азербайджанских переговоров, написал депутат НС Тигран Абрамян.
«Политическая робость властей Армении и неадекватное реагирование на ситуацию привели к тому, что азербайджанские пропагандистские трюки, которые много лет назад были смешными, легкомысленными и бесперспективными, превращаются в политические требования.
Местный управленец своей "велосипедной дипломатией" готовит общественность к новой катастрофе»,- отметил он.