6 տարի քանդել են համակարգեր, ինստիտուտներ, բայց դեռ ոչինչ չեն սարքել․ Տիգրան Աբրահամյան
6 տարի լավ օրվա խոստումով՝ քանդել են համակարգեր, ինստիտուտներ, բայց դեռ ոչինչ չեն սարքել, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը:
«Անվտանգությունից մինչև արտաքին քաղաքականության ճարտարապետություն Հայաստանում տարել են փորձարկումների և արկածախնդրության ճանապարհով, իսկ հետևանքը Հայաստանում ապրող մարդն անձամբ զգացել է սեփական մաշկի վրա` հայրենիքի ու մարդկային կորստից մինչև արժանապատվության ոչնչացում:
Ստեղծված իրավիճակում ինչ էլ առաջարկի կամ սկսի իշխանությունը` մեր քաղաքացիների համար ոչ միայն սպասելիքների առումով են զրոյական, այլ ավտոմատ ողբերգության կանխատեսումներ են ձևավորում»,- նշել է նա:

Они 6 лет разрушали системы и институты, но так и не построили ничего — Тигран Абрамян
За 6 лет, обещая, что однажды все будет хорошо, они разрушили системы и институты, но пока ничего не построили, об этом написал секретарь фракции НС "Честь имею" Тигран Абрамян.
«От безопасности до архитектуры внешней политики в Армении ими были поставлены на путь экспериментов и приключений, и народ, проживающий в Армении, лично ощутил последствия на собственной шкуре, от потери Родины и человеческих жизней до потери достоинства.
В нынешней ситуации, что бы власти ни предлагали и не начинали, они не только нулевые с точки зрения ожиданий для наших граждан, но и автоматически генерируют прогнозы трагедии», - отметил он.