Գեղարքունիքում սահմանազատման հետ կապված որևէ գործընթաց դեռ չկա. Կարեն Սարգսյան
Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը տեղեկատվություն չունի, թե երբ է իր ղեկավարած մարզում սահմանազատման գործընթաց սկսվելու։
«Եթե Գեղարքունիքում սահմանազատման գործընթացները սկսվեն, իրենք (ադրբեջանցիները) 2021–22 թ.Գեղարքունիքի օկուպացված տարածքներից պետք է դուրս գան։ Նախկինում ես այդպես եմ ասել։ Իմ վստահությունը նրանում է, որ սահմանազատումը նշանակում է՝ երկու երկրները ճանաչում են իրենց սահմանները, իսկ այդ դեպքում իրենք հետ են վերադառնալու և մեր օկուպացված տարածքները վերադարձնելու են»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց մարզպետը։

Губернатор: В Гегаркунике пока не проводятся никакие демаркационные работы
В Гегаркуникской области Армении пока нет какого-либо процесса, связанного с делимитацией. Об этом в беседе с журналистами после заседания правительства Армении заявил губернатор Гегаркуника Карен Саркисян.
«Если в Гегаркунике начнутся демаркационные процессы, они (азербайджанцы-ред.) должны покинуть оккупированные в 2021-22 гг территории Гегаркуника. Я уже говорил это раньше. Я уверен в том, что делимитация означает, что две страны признают свои границы, и в этом случае они вернутся и вернут наши оккупированные территории», - сказал губернатор.