«Միանշանակ, լինելու է»․ Բագրատ Սրբազանը՝ աշնանը սպասվող ակտիվ պայքարի մասին
«Աշնանն ավելի ակտիվ պայքար սպասվու՞մ է»,- հետաքրքրվեցին լրագրողները Բագրատ Սրբազանից, ով այս պահին գտնվում է Երևանի Ավան վարչական շրջանում՝ հանդիպելու տեղի բնակիչների հետ։
Սրբազանը վստահեցրեց՝ պայքարը շարունակվելու է։
«Միանշանակ»,- ասաց նա՝ հավելելով՝ որքան իրենք ավելի շատ մանրամասներ են հայտնում պայքարի ընթացքի մասին, այնքան իշխանություններն ավելի մեծ ջանքեր են ներդնում՝ նախապատրաստվելու ճնշել այն։
«Մենք տեղեկություններ ունենք այդ մասին»,- ասաց Սրբազանը՝ խոստանալով ավելի ուշ փաստեր հրապարակել և վերահաստատելով նաև՝ ակտիվ պայքար, միևնույն է, լինելու է։
Բագրատ Սրբազանն, անդրադառնալով Երևանի տարբեր թաղամասերի բնակիչների հետ այս շրջանում սպասվող հանդիպումներին՝ ասաց՝ շարժման ամենակարևոր բաղադրիչը մարդկանց տեսնելն է, նրանց գոտեպնդելն ու նաև գոտեպնդվելը։

«Однозначно будет»: Баграт Србазан об ожидаемой осенью активной борьбе
"Ожидается ли осенью более активная борьба?" - поинтересовались журналисты у Баграта Србазана, который сейчас находится в административном районе Аван города Еревана, чтобы встретиться с местными жителями.
Архиепископ заверил, что борьба будет продолжаться.
"Однозначно", - сказал он, добавив, что чем больше подробностей раскрывается о ходе борьбы, тем больше усилий власти прилагают для подготовки к ее подавлению.
"Мы располагаем подобной информацией", -  заявил архиепископ, пообещав позже опубликовать факты и подтвердив, что активная борьба в любом случае будет.
Баграт Србазан, говоря о предстоящих встречах с жителями разных районов Еревана, сказал, что важнейшая составляющая движения – проведать людей, поддерживать их.