Կարգավորումները փոփոխվում են, որովհետև մեր կյանքն էլ է փոփոխվում. Ավանեսյանը՝ «Զարյա 3»  նռնակների կիրառման թույլտվության մասին (Տեսանյութ)
25/07/2024 11:57
Կարգավորումները փոփոխվում են, որովհետև մեր կյանքն էլ է փոփոխվում. Ավանեսյանը՝ «Զարյա 3» նռնակների կիրառման թույլտվության մասին (Տեսանյութ)
Հրամաններն ընդունելու որոշակի ընթացակարգ կա. պահպանելով օրենքով սահմանված ընթացակարգը, որոշակի փոփոխություններ ենք իրականացրել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ արձագանքելով հարցին, թե ինչու է հետին թվով հրաման արձակել, որպեսզի ոստիկանությունը կարողանա օգտագործել «Զարյա 3» տեսակի նռնակներ։
«Որևէ հետին թիվ չկա, չեմ կարծում, թե այստեղ ինտրիգ կա»,-ասաց նախարարը։
Նա ասաց, թե չի կարծում, որ դրա համար հատուկ հիմնավորում պետք է ներկայացնի։
«Կառավարության որոշումները, նախարարի հրամանները և մեր կարգավորումները ժամանակ առ ժամանակ փոփոխվում են, որովհետև մեր կյանքն էլ փոփոխվում է»,-ասաց Ավանեսյանը՝ նշելով, թե կապ չի տեսնում այդ որոշման փոփոխման և հունիսի 12-ի դեպքերի հետ։

Приказы министра меняются, потому что меняется и наша жизнь: Аванесян о допустимости применения гранаты "Заря 3" (Видео)
25/07/2024 12:17
Существует определенный порядок принятия приказов. В установленном законом порядке мы осуществили определенные изменения, сказала в беседе с журналистами министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян, отвечая на вопрос, почему она задним числом издала приказ, чтобы полиция могла использовать гранаты типа "Заря 3".
"Нет никаких задних чисел, я не думаю, что здесь есть какая-то интрига", - сказала министр.
Она сказала, что не считает, что ей следует представлять для этого особое обоснование.
"Решения правительства, приказы министра и наши регламенты время от времени меняются, потому что меняется и наша жизнь", - сказала Аванесян, отметив, что не видит связи с изменением этого решения и событиями 12 июня.