ՀՀ-ում Իրանի դեսպանը հերքել է Թեհրանի և Երևանի միջև ռազմական պայմանագրի մասին լուրը
Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանը հերքում է Թեհրանի և Երևանի միջև ռազմական պայմանագրի մասին լուրը:
Մեհդի Սոբհանին նման լուրերի տարածման աղբյուր է համարել ոչ հավաստի լրատվամիջոցները, որոնք նախկինում ևս տարածել են կեղծ տեղեկություններ:
Ըստ դեսպանի` նման լուրերի հրապարակման նպատակը Իրանի և տարածաշրջանի երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների զարգացման վրա ազդելն է:
«Իրանի Իսլամական Հանրապետությունն աջակցում է կովկասյան տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը, ինչպես նաև տնտեսական զարգացմանը»,- հավելել է է դիվանագետը:

Посол Ирана в Армении опроверг слухи о заключении военного соглашения между Тегераном и Ереваном
Посол Исламской Республики Иран в Армении опровергает информацию о военном соглашении между Тегераном и Ереваном.
Источником распространения таких новостей Мехди Собхани посчитал ненадежные средства массовой информации, которые и в прошлом распространяли ложную информацию.
По словам посла, цель публикации подобных новостей - повлиять на развитие дружественных отношений между Ираном и странами региона.
"Исламская Республика Иран поддерживает установление мира и стабильности в Кавказском регионе, а также экономическое развитие", - добавил дипломат.