Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում Բագրատ Սրբազանը կխոսի շարժման ներկա ընթացքի մասին
Այսօր, ժամը 19։30-ին, Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում կանցկացվի հավաք. այս մասին տեղեկացնում է Սրբազան պայքարի ֆեյսբուքյան էջը՝ նշելով, որ հավաքի ընթացքում Սրբազան պայքարի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը կամփոփի Վայոց ձորի մարզ կատարած իր այցն ու կխոսի Շարժման ներկայիս ընթացքի մասին։
Օրվա բանախոսն ԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Կարապետյանն է։ Նա կխոսի «Արժանապատիվ խաղաղություն. բանակցային գործընթաց՝ գնահատելով անցյալն և ներկան» թեմայով։
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Սուրբ Աննա եկեղեցու բակը շարունակում է մնալ մեր երկրի ու ժողովրդի առջև ծառացած մարտահրավերների, ինչպես նաև ամենակարևոր օրակարգերի քննարկման ու մշակման միակ հարթակը։
Մասնակցե՛ք Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում տեղի ունեցող հավաքներին, միասին կառուցենք մեր արժանապատիվ ապագան։

Во дворе церкви Святой Анны Баграт Србазан расскажет о нынешнем ходе движения
Сегодня в 19:30 во дворе церкви Св. Анны состоится встреча. Об этом говорится на странице «Священной борьбы» в Facebook, где отмечается, что в ходе встречи лидер «Священной борьбы» архиепископ Баграт Галстанян подведет итоги своего визита в Вайоцдзорскую область и расскажет о нынешнем ходе Движения.
Оратором дня будет бывший депутат НС Наира Карапетян. Она будет говорить на тему «Достойный мир: переговорный процесс, оценка прошлого и настоящего».
«Дорогие соотечественники, двор церкви Святой Анны продолжает оставаться единственной площадкой для обсуждения и разработки вызовов, стоящих перед нашей страной и народом, а также важнейших задач.
Примите участие в собраниях, проходящих во дворе церкви Святой Анны, давайте вместе построим наше достойное будущее.