Երկրում  փոփոխություների մթնոլորտ է․ Բագրատ Սրբազան
Բագրատ Սրբազանի առաջնորդած պայքարի շրջանակում հանդիպումները Հայաստանի տարբեր մարզերի բնակիչների հետ շարունակվելու են։  Առաջիկայում Սրբազան պայքարի մասնակիցները Գեղարքունիքի մարզ են այցելելու։
Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց պայքարն առաջնորդող Բագրատ Սրբազանը։
Ինչ վերաբերում է օրերս Վայոց ձորի մարզ կատարած այցին, ապա Սրբազանը նշեց՝ արդյունքները առավել քան տպավորիչ են, մարդիկ ոգևորված են, սպասումները շատ մեծ են․ իրենց շատ ջերմ են դիմավորել, քննարկումներն ու հանդիպումներն արդյունավետ են եղել։ Սրբազան պայքարին ողջույններ են ուղարկել նաև մեր մարտական դիրքերից։
«Գյուղում տուն չկար, որ չողջուներ, տուն չհրավիրեր, մարդիկ չկանգնեին, չխոսեին։ Այնպես որ, վերստին պիտի հաստատեմ՝ մեր երկրում մթնոլորտը փոփոխություների մթնոլորտ է։ Եվ մեզ մնում է ճիշտ ճանապարհով հասցնել տեղ»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը։

Баграт Србазан: В стране царит атмосфера перемен
В рамках борьбы под руководством Баграта Србазана продолжатся встречи с жителями разных регионов Армении. В ближайшее время участники Священной борьбы посетят Гегаркуникскую область.
Об этом в беседе с журналистами заявил лидер борьбы Баграт Србазан.
Что касается недавнего визита в Вайоцдзорскую область, архиепископ отметил, что результаты более чем впечатляющие, люди воодушевлены, ожидания очень высоки: их встретили очень тепло, обсуждения и встречи прошли продуктивно. Привет священной борьбе передавали также с наших боевых позиций.
«В деревне не было дома, который бы нас не приветствовал, не приглашал домой, люди останавливались и разговаривали с нами. Итак, я должен повторить, что в нашей стране царит атмосфера перемен. И нам остается только донести это все до нужного места", - сказал Баграт Србазан.