Փոքր Վեդիի մանկապարտեզում երեխային ծեծի ենթարկած դաստիարակը շարունակում է ունենալ մեղադրյալի կարգավիճակ. ՔԿ
30/07/2024 15:28
Փոքր Վեդիի մանկապարտեզում երեխայի նկատմամբ բռնություն գործադրած դաստիարակչուհին շարունակում է ունենալ մեղադրյալի կարգավիճակ, պարզապես այս պահին նրա նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված չէ. Aysor.am-ին ասաց ՔԿ խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 26-ին համացանցում հրապարակվել էր տեսանյութ՝ ինչպես է մանկապարտեզի աշխատակիցը ծեծում երեխային:
Քննչական կոմիտեից հայտնել էին, որ դաստիարակին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 196-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, այն է՝ անչափահասին ֆիզիկական ուժեղ ցավ կամ հոգեկան տառապանք պատճառելը:

Воспитательница, избившая ребенка в детском саду села Покр Веди, продолжает оставаться в статусе обвиняемой — СК
30/07/2024 15:51
Воспитательница, избившая ребенка в детском саду села Покр Веди, продолжает иметь статус обвиняемой, просто на данный момент мера пресечения в отношении нее не избрана. Об этом Aysor.am сообщил пресс-секретарь СК Гор Абрамян.
Напомним, что 26 июля в Интернете было опубликовано видео, на котором видно, как воспитательница избивает готовящего ко сну ребенка.
В Следственном комитете сообщали, что воспитательнице предъявлено обвинение по статье 196 части 2 пункта 3 Уголовного кодекса Республики Армения, то есть причинение несовершеннолетнему сильной физической боли или нравственных страданий.