Հանրապետական շտապօգնության ծառայության տնօրենին մեղադրանք է ներկայացվել
ԱՆ Հանրապետական շտապօգնության ծառայության տնօրենին մեղադրանք է ներկայացվել,  News.am-ին տեղեկացրել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
«ՀՀ ԱՆ Հանրապետական շտապօգնության ծառայության տնօրենին մեղադրանք է ներկայացվել զորակոչիկին բժշկական կեղծ ախտորոշման հիմքով պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու դիմաց առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար։ Բացի տնօրենից, Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող վարույթի շրջանակում մեղադրյալի կարգավիճակ ունի ևս երեք անձ, որոնց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանքը»,- փոխանցել են կոմիտեից։
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ խոսքը նորանշանակ ղեկավար Սահակ Հակոբյանի մասին է։ Նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը դատարանը մերժել է։

Директору Республиканской службы скорой помощи Армении предъявлено обвинение
Директору Республиканской службы скорой помощи предъявлено обвинение. Об этом News.am сообщили в Антикоррупционном комитете.
«Директору Республиканской службы скорой помощи Министерства здравоохранения РА предъявлено обвинение в получении взятки в особо крупных размерах в обмен на освобождение призывника от обязательной срочной военной службы на основании ложного медицинского диагноза. Помимо директора, в рамках производства, расследуемого Антикоррупционным комитетом, еще три человека имеют статус обвиняемых, в отношении которых в качестве меры пресечения был применен арест», - сообщили в Антикоррупционном комитете.
По нашей информации, речь идет о новоназначенном руководителе Сааке Акопяне. Ходатайство об избрании в отношении него ареста в качестве меры пресечения суд отклонил.