Մարկուս Ռիտերը և Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի խորհրդականը հանդիպել են ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատարին
31/07/2024 12:10
Հայաստանում Եվրոպական միության դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը և Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի քաղաքական խորհրդականը հանդիպել են ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերի հրամանատարին:
«ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը և Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով հատուկ ներկայացուցչի քաղաքական խորհրդականը հանդիպել են ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերի հրամանատար, գնդապետ Էդգար Հունանյանին։
Քննարկվել է կողմերի միջև համագործակցության ընդլայնման հարցը», - նշված է ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելության X-ի միկրոբլոգում:
ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելությունը գնդապետ Էդգար Հունանյանին շնորհավորել է նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։

Маркус Риттер и советник спецпредставителя ЕС на Южном Кавказе встретились с командующим пограничными войсками СНБ Армении
31/07/2024 14:16
Глава наблюдательной миссии Евросоюза в Республике Армения Маркус Риттер и политический советник спецпредставителя ЕС по кризису на Южном Кавказе и в Грузии обсудили с командующим пограничной службы войск СНБ РА полковником Эдгаром Унаняном вопросы, связанные с расширением сотрудничества.
Об этом говорится в сообщении, опубликованном в микроблоге X миссии наблюдателей ЕС в Армении.
"Глава наблюдательной миссии ЕС Маркус Риттер и политический советник спецпредставителя по кризису на Южном Кавказе и в Грузии встретились с командующим пограничными войсками СНБ Республики Армения полковником Эдгаром Унаняном.
Обсужден вопрос расширения сотрудничества между сторонами", - говорится в записи.
Сообщается также, что наблюдательная миссия ЕС в Республике Армения поздравила полковника Эдгара Унаняна с назначением на новую должность.