Հայաստանն ու Ղազախստանը համատեղ ուսումնամարզական հավաքներ կանեն
Օլիմպիական խաղերին հետևելու նպատակով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը հանդիպել է Ղազախստանի սպորտի նախարար Երմեկ Մարժիկբաևի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները, նախանշվել փոխգործակցության ուղղությունները, մասնավորապես՝ համատեղ ուսումնամարզական հավաքների, սեմինարների կազմակերպման առումով:
Փարիզ այցի շրջանակում ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը հանդիպումներ է ունեցել նաև Ուզբեկստանի սպորտի նախարար Աթխամ Իկրամովի, ինչպես նաև Տաջիկստանի և Ղրղզստանի սպորտի ոլորտը համակարգող պաշտոնյաների հետ:

Армения и Казахстан проведут совместные учебно-тренировочные сборы
Находящийся в Париже с целью наблюдения за ходом Олимпийских игр заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Карен Гилоян встретился с министром спорта Казахстана Ермеком Маржикпаевым.
В ходе встречи были обсуждены перспективы двустороннего сотрудничества, намечены направления сотрудничества, в частности, по организации совместных тренингов и семинаров.
В рамках визита в Париж замминистра МОНКС также провел встречи с министром спорта Узбекистана Адхамом Икрамовым, а также чиновниками, координирующими спортивную сферу Таджикистана и Кыргызстана.