Միանշանակ է՝ այս իշխանությունը պետք է հեռանա․ Բագրատ Սրբազան
Միանշանակ է՝ այս իշխանությունը պետք է հեռանա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սրբազան պայքարն առաջնորդող Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
Նա հավելեց՝ քաղաքացիների հետ իր տարբեր հանդիպումների շրջանակում ակնհայտ է դառնում՝ մարդիկ սպասում են այդ փոփոխությանը։
«Փոփոխությունները աննքննարկելի են իրենց համար, այդուհանդերձ, կա վախի մթնոլորտ։ Գործարարներին, ակտիվ քաղաքացիներին անընդհատ վախեցնում են տարբեր մեթոդներով»,- ասաց Սրբազանը։
Նա նշեց, որ անվանական կներկայացնեն՝ ում և ինչպես են փորձում վախեցնել իշխանությունները։ Այնուհանդերձ, ինչպես վերահաստատեց Բագրատ Սրբազանը, մարդկանց մոտ մեծ ակնկալիքներ կան պայքարից, քաղաքացիների մոտ բարձրացել է նաև սեփական պատասխանատվության գիտակցումը։
«Մեզ շատ քիչ են հարցնում՝ երբ եք ճանապարհելու (գործող իշխանություններին-խմբ), այլ ասում են՝ երբ ենք ճանապարհելու։ Իր ժամանակին։ Ես կարծում եմ՝ շատ հեռու չէ այդ օրը։ Ամեն ջանք պետք է ներդնենք, որ լինի, որովհետև սա կրիտիկական ժամանակաշրջան է»,- ասաց Բագրատ Սրբազանը։

Несомненно, эти власти должны уйти — Баграт Србазан
Несомненно, эти власти должны уйти, заявил журналистам лидер Священной борьбы архиепископ Баграт Галстанян.
Он добавил, что в рамках его различных встреч с гражданами становится очевидным, что люди ждут этих перемен.
«Они несомненно нуждаются в переменах, но здесь царит атмосфера страха. Предпринимателей и активных граждан постоянно запугивают различными методами", - сказал Србазан.
Он отметил, что они поименно представят, кого и как власти пытаются запугать. Однако, как подтвердил Баграт Србазан, люди возлагают большие надежды на борьбу, также возросло осознание гражданами собственной ответственности.
«Нас редко спрашивают, когда вы собираетесь отстранить ее (действующую власть), но говорят, когда мы собираемся ее отстранить. В нужное время. Я думаю, этот день не за горами. Мы должны приложить все усилия, чтобы это произошло, потому что это критический период", - сказал Баграт Србазан.