ԶՈւ-ում անձը կարող է ծառայության անցնել ՀՀ քաղաքացիություն ունենալու դեպքում․ ՊՆ-ի արձագանքը՝ Վարդանյանի՝ նախարարի խորհրդական նշանակվելու լուրին
02/08/2024 12:03
Մամուլում տեղեկություններ են շրջանառվում գեներալ-լեյտենանտ Կ. Վարդանյանի՝ պաշտպանության նախարարի խորհրդական նշանակվելու վերաբերյալ: Այդ առնչությամբ ՀՀ ՊՆ-ից հայնում են, որ ՀՀ զինված ուժերում անձը կարող է ծառայության անցնել բացառապես այն դեպքում, երբ ունի ՀՀ քաղաքացիություն։
«ԶԼՄ գործընկերներին հայտնում ենք, որ պաշտպանության նախարարությունում բարձր և բարձրագույն զինվորական պաշտոնների նշանակումների վերաբերյալ սահմանված կարգով տրվում են պաշտոնական հաղորդագրություններ:
Պաշտպանության նախարարի զինվորական խորհրդականները 3-ն են՝ գեներալ-մայոր Ա. Սիմոնյանը, պահեստազորի գնդապետ Ռ. Պետրոսյանը, պահեստազորի գնդապետ Մ. Պողոսյանը:
Հավելենք, որ ՀՀ զինված ուժերում անձը կարող է ծառայության անցնել բացառապես այն դեպքում, երբ ունի ՀՀ քաղաքացիություն», - նշված է նախարարության հաղորդագրությունում:

Минобороны Армении опровергло информацию о назначении экс-министра обороны Арцаха советником Папикяна
02/08/2024 19:13
Министерство обороны Армении прокомментировало информацию о том, что министр обороны Республики Арцах-командующий Армией обороны Камо Варданян назначен советником министра обороны Республики Армения Сурена Папикяна.
«В прессе муссируется информация о том, что генерал-лейтенант К.Варданян назначен советником министра обороны.
Сообщаем коллегам из СМИ, что официальные сообщения о назначениях на высокие и высшие военные должности в Министерстве обороны предоставляются в установленном порядке.
Военными советниками министра обороны являются 3 человека: генерал-майор А. Симонян, полковник запаса Р. Петросян, полковник запаса М. Погосян.
Добавим, что человек может перейти на службу в Вооруженные силы РА исключительно в том случае, если у него есть гражданство РА», - говорится в сообщении.