Այսօր, եթե գնացինք որևէ տեղ որևէ բան խնդրելու, վաղը պատասխան ենք տալու դրա համար՝ ինչպես այս նեռը և իր որդիները. Բագրատ Սրբազան
03/08/2024 14:53
Մենք ընտրել ենք շատ դժվար ու բարդ, բայց հասնելու ճանապարհը. Մարտունիում քաղաքացիների հետ հանդիպմանն ասաց Սրբազան պայքարի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
«Դժվար ու բարդ է, որովհետև աշխարհաքաղաքական ուժերին թույլ չենք տվել գնալ ու ինչ-որ բան մուրալ մեզ համար։ Եթե լինելու են հարաբերություններ, ուրեմն լինելու են արժանապատիվ հարաբերություններ։ Մենք բազմաթիվ ուղերձներ ու հրավերներ ենք ստացել, բայց բոլորին ասել ենք՝ ոչ։ Այսօր, եթե գնացինք որևէ տեղ որևէ բան խնդրելու, վաղը պատասխան ենք տալու դրա համար՝ ինչպես այս նեռը և իր որդիները։ Այսօր մուրում են ամեն ինչ, ամեն տեղից մուրում են ինչ-որ բան, ոչ թե նրա համար, որ պետությունը պահվի, այլ որ իրենց պաշտոնն ու իրենց փողը մնան»,-ասաց նա։

Сегодня, если мы пойдем куда-то о чем-то просить, завтра мы дадим за это ответ, как этот антихрист и его сыновья — Баграт Србазан
03/08/2024 16:14
Мы выбрали очень трудный и сложный, но достижимый путь. Об этом на встрече с гражданами Мартуни заявил лидер "Священной борьбы" архиепископ Баграт Галстанян.
«Это трудно и сложно, потому что мы не позволили геополитическим силам пойти и выпросить что-то для нас. Если будут отношения, то будут достойные отношения. Мы получили много посланий и приглашений, но всем сказали «нет». Сегодня, если мы пойдем куда-то о чем-то просить, завтра мы дадим за это ответ, так же, как этот антихрист и его сыновья. Сегодня они выпрашивают все, отовсюду что-то просят, не для того, чтобы спасти государство, а для того, чтобы сохранить свое кресло и свои деньги", - сказал он.