Նախաքննական մարմինը դիմել է դատարան՝  պարեկների կողմից բռնության ենթարկված Արամ Երիցյանին կալանավորելու պահանջով․ Եղբայրը մանրամասներ է հայտնում (Տեսանյութ)
03/08/2024 17:24
Նախաքննական մարմինը դիմել է դատարան՝ պարեկների կողմից բռնության ենթարկված Արամ Երիցյանին կալանավորելու պահանջով․ Եղբայրը մանրամասներ է հայտնում (Տեսանյութ)
Նախաքննական մարմինը դիմել է դատարան՝  պարեկների կողմից բռնության ենթարկված Արամ Երիցյանին կալանավորելու պահանջով։ Տեղեկությունը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնեց բռնության ենթարկված արցախցու եղբայրը՝ Ռոման Երիցյանը։
Հիշեցնենք՝ երկու օր առաջ պարեկները բռնություն էին գործադրել Արամ Երիցյանի նկատմամբ՝ մեքենան, իբրև, ոչ ճիշտ տեղում կայանելու պատճառաբանությամբ։
Պարեկների ոչ իրավաչափ գործողությունների հետևանքով արցախցի Արամ Երիցյանը մարմնական լուրջ վնասվածքներ է ստացել։ Երեկ էլ ՔԿ-ն հաղորդագրություն էր տարածել՝ պնդելով, թե Երիցյանն է հարվածել պարեկներին։

Орган предварительного следствия обратился в суд с требованием арестовать Арама Ерицяна, подвергшегося насилию со стороны патрульных — Брат раскрывает подробности (Видео)
03/08/2024 19:45
Орган предварительного следствия обратился в суд с требованием арестовать Арама Ерицяна, подвергшегося насилию со стороны патрульных. Об этом в прямом эфире на своей странице в Facebook сообщил Роман Ерицян, брат подвергшегося насилию арцахца.
Напомним: два дня назад патрули применили насилие в отношении Арама Ерицяна под предлогом того, что он якобы припарковал машину в запрещенном месте.
В результате незаконных действий патрулей арцахец Арам Ерицян получил тяжкие телесные повреждения. Вчера СК распространил сообщение, в котором утверждается, что Ерицян сам нанес удары и оказал сопротивление патрульным.