Բազմաթիվ ահազանգեր եմ ստանում ոստիկանության ծառայողների կողմից արցախցիների նկատմամբ ընդգծված բացասական վերաբերմունքի մասին․ Իրավապաշտպան (Տեսանյութ)
03/08/2024 16:24
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը ընդգծում է՝ ոստիկանության ծառայողների կողմից արցախցիների նկատմամբ ընդգծված բացասական վերաբերմունք կա։
Նա իր ասածն ապացուցող տեսանյութ է հրապարակել։
«Ձե՞ր թե մեր
Վերջին ամիսների ընթացքում բազմաթիվ ահազանգեր եմ ստանում ոստիկանության ծառայողների կողմից արցախցիների նկատմամբ ընդգծված բացասական վերաբերմունքի մասին։ Երբեմն նաև դրանք հաստատվում են տեսանյութերով։
Որոշեցի հրապարակել այս տեսանյութը, որպեսզի հասկանալի լինի այդ վերաբերմունքի խորքում եղած «գաղափարը»։
Այս իրողությունը, նախ, պետք է ճանաչել, երկրորդը՝ պետք է պայքարել դրա դեմ»,- գրել է իրավապաշտպանը՝ հրապարակելով տեսանյութը։

Правозащитник: Я получаю много сообщений о выраженном негативном отношении сотрудников полиции к арцахцам (Видео)
03/08/2024 19:05
Правозащитник Рубен Меликян подчеркивает, что наблюдается ярко выраженное негативное отношение сотрудников полиции к арцахцам.
Он опубликовал видео, подтверждающее его слова.
«Ваш или наш?
В последние месяцы мне поступает много звонков по поводу ярко выраженного негативного отношения сотрудников полиции к арцахцам. Иногда они также подтверждаются видео.
Я решил опубликовать это видео, чтобы можно было понять «идею», лежащую в основе такого отношения.
Эту реальность необходимо, во-первых, признать, а во-вторых, бороться с ней", - написал правозащитник, опубликовав видео.