«Չեք մշակում, միայն դժգոհում եք»․ Փաշինյանը՝ գյուղացիներին  (Տեսանյութ)
Իծաքար-Գանձաքար ճանապարհը երբեք ասֆալտապատ չի եղել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Նոր ճանապարհը նոր հնարավորություններ է ստեղծում Իծաքար գյուղի համար։ Իծաքարում զրուցեցինք շինարարների և բնակիչների հետ»,- գրել է նա։
Բնակիչների հետ զրույցում Փաշինյանը խոստովանել է, որ Իծաքար գյուղում առաջին անգամ է։ Լսելով դժգոհությունները, որ աշխատանք չկա գյուղում, բերք չկա՝ վարչապետը նշել է, որ չեն մշակում, միայն դժգոհում են. «Տարին միշտ վատա, մի անգամ շոգա, մի անգամ ցուրտա, մի անգամ կարկուտ... Ես այսքան տարի չեմ տեսել, որ մտնեմ գյուղեր, ասեն՝ տարին լավ էր»,-ասաց նա։

«Вы не обрабатываете землю, вы только жалуетесь»: Пашинян – сельчанам (Видео)
Дорога Ицакар-Гандзакар никогда не была асфальтированной. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Новая дорога создает новые возможности для села Ицакар. Мы пообщались с дорожниками и жителями Ицакара», - написал он.
В беседе с жителями Пашинян признался, что впервые был в селе Ицакар. Выслушав жалобы на то, что в селе нет работы, нет урожая, премьер-министр отметил, что они не обрабатывают землю, а только жалуются. "Год всегда плохой, то жаркий, то холодный, то град... За столько лет я не видел, чтобы я приезжал в деревни и мне говорили, что это был хороший год", - сказал он.