ՀՀ ԱԳՆ կոչ է արել Հայաստանի քաղաքացիներին ժամանակավորապես զերծ մնալ Լիբանան այցելելուց
«Հույս հայտնելով, որ բարեկամ Լիբանանում կպահպանվի խաղաղությունն ու կայունությունը՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն այդուհանդերձ կոչ է անում ՀՀ քաղաքացիներին ժամանակավորապես զերծ մնալ Լիբանան այցելելուց, եթե չկա դրա խիստ անհրաժեշտություն։
Միաժամանակ, նախարարությունը հորդորում է Լիբանանում այս պահին բնակվող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին ցուցաբերել առավելագույն զգուշավորություն, խուսափել վերջին օրերին թիրախավորված շրջաններ այցելելուց և հետևել Լիբանանի իրավասու մարմինների պաշտոնական հաղորդումներին և նախազգուշացումներին։
Ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված խնդիրների բախվելու դեպքում ՀՀ քաղաքացիները կարող են կապ հաստատել Լիբանանում ՀՀ դեսպանության հետ»,- նշված է հաղորդագրությունում։

МИД Армении призвал граждан Армении временно воздержаться от посещения Ливана
"Выражая надежду, что в дружественном Ливане сохранятся мир и стабильность, МИД Республики Армения призывает граждан Армении временно воздержаться от поездок в Ливан, если в этом нет острой необходимости.
В то же время Министерство настоятельно призывает граждан Республики Армения, проживающих в настоящее время в Ливане, проявлять максимальную осторожность, избегать посещения регионов, подвергшихся атакам в последние дни, а также следовать официальным сообщениям и предупреждениям ливанских властей.
В случае возникновения проблем по причине сложившейся ситуации граждане Республики Армения могут обратиться в посольство Республики Армения в Ливане".