Քաղաքացիները լավ գիտեն, թե ինչ հետևանք է ունենում այս իշխանության թուլամորթ կեցվածքն ու անվերջ զիջումների պատրաստակամությունը` կռիվ ու նահանջ. Տիգրան Աբրահամյան
05/08/2024 10:04
Իշխանության այն դեմքերը, ովքեր ջանասիրաբար համոզում էին հանրությանը, որ «դելիմիտացիայի» միջոցով Ադրբեջանի հետ սահմաններն են ճշգրտում, իսկ իրականում` Բաքվին միակողմանի զիջումներ անում, ամառային հանգիստն են վայելում, այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը:
Պատգամավորի խոսքով` նրանք համարում են, որ միանգամից երկու խնդիր են լուծել` բավարարել Ադրբեջանի հողային ախորժակը և այդ ամենը «պետական սահմանի» գեղեցիկ փաթեթավորմամբ վաճառել սեփական հասարակությանը:
«Իսկ հիմա էլ ոչինչ չեն ասում, թե ինչ են բանակցում, ինչի շուրջ և ինչ է սպասվում մեր հանրությանն առաջիկայում:
Իհարկե, չեն ասի, որովհետև իրենց սկզբունքը 2018-ից նույնն է` ինչ էլ ուզում ենք` այն էլ բանակցում ենք, իսկ թե ինչ հետևանք է ունենում սրանց թուլամորթ կեցվածքն ու անվերջ զիջումների պատրաստակամությունը՝ մեր քաղաքացիները լավ գիտեն՝ կռիվ ու նահանջ»,- Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը:

Граждане прекрасно знают последствия слабой позиции этих властей и их готовности идти на бесконечные уступки: бороться и отступать — Тигран Абрамян
05/08/2024 10:17
Власти, которые старательно убеждали общественность в том, что они корректируют границы с Азербайджаном путем «делимитации», а на самом деле идут на односторонние уступки Баку, наслаждаются летним отпуском. Об этом написал секретарь фракции «Честь имею» НС Тигран Абрамян.
По словам депутата, они считают, что решили сразу две задачи: удовлетворили земельный аппетит Азербайджана и продали все это собственному обществу в красивой упаковке "госграницы".
«И сейчас они ничего не говорят о том, о чем ведут переговоры, о том, что ожидается нашей общественности в ближайшем будущем.
Они, конечно, не скажут, потому что их принцип тот же, что и в 2018 году: о чем хотим, о том и ведем переговоры, а каковы последствия их слабой позиции и готовности идти на бесконечные уступки, наши граждане прекрасно знают: бороться и отступать»,- написал Абрамян.